Apple vydal iOS 11.4 s podporou AirPlay 2 a Messages in iCloud

Apple pred malou chvíľou vydal ďalšiu, zrejme už poslednú veľkú aktualizáciu systém iOS pred WWDC. Aktualizácia iOS 11.4 prináša dlho plánované funkcie ako AirPlay 2 alebo Messages in iCloud.

Jedná sa v poradí už o štrnástu aktualizáciu od vydania iOS 11 v septembri/září minulého roka. Jednou z najväčších noviniek systému je podpora AirPlay 2 technológie. Nový protokol prináša viacero vylepšení. Ak má užívateľ doma viac bezdrôtových reproduktorov, zvuk sa môže prepínať medzi reproduktormi podľa toho, kde sa užívateľ práve nachádza. Užívatelia tiež môžu spúšťať hudbu v konkrétnych miestnostiach alebo ovládať Siri kdekoľvek v byte. AirPlay 2 je tiež integrovaný do HomeKit rozhrania.

V súčasnosti toto rozhranie podporuje len HomePod a Apple TV s najnovším softvérom. Časom má pribudnúť podpora reproduktorov od Bang & Olufsen, Bluesound, Bower & Wilkins, Denon, Libratone, Marantz, Marshall, Naim, Pioneer a Sonos. Kompatibilné zariadenia budú zobrazené v aplikácii Apple Home. Reproduktory jednotlivých miestností možno ovládať aj cez Control Center alebo Siri. Špeciálne HomePod potom obdržal podporu spárovania s druhým HomePodom.

HomePod Control Center AirPlay 2

Ďalšou novinkou, na ktorej Apple pracoval niekoľko mesiacov, je Messages in iCloud. Táto funkcia umožňuje ukladať správy z iMessage do iCloudu, čo tiež znamená lepšiu synchronizáciu naprieč zariadeniami. Dnes sa totiž iMessage správy ukladajú prioritne do zariadenia. Znamená to tiež, že ak zmažete správu na jednom zariadení, teraz ju zmažete naozaj všade. A keď si kúpite nový iPhone/iPad alebo Mac, doterajšie konverzácie sa stiahnu do tohto zariadenia.

Zaujímavosťou tiež je, že iPhone 8 a iPhone 8 Plus dostali nový (Product)RED wallpaper. Či sa do systému dostal aj nový USB Restricted mód, v rámci ktorého sa po týždni neaktivity zablokuje Lightning port na činnosti iné, než je nabíjanie telefónu, nie je v tejto chvíli jasné. Apple však funkciu testoval v uplynulých týždňoch a tak je možné, že sa dostala aj do finálnej verzie iOS.

Ďalšie novinky zahŕňajú:

 • Učitelia môžu prostredníctvom apky Škola zadávať žiakom aktivity na čítanie učebných materiálov v iBooks
 • Oprava problému, v dôsledku ktorého mohlo po použití určitých postupností zanakov dôjsť k zlyhaniu apky Správy
 • Riešenie problému v apke Správy, pri ktorom sa niektoré správy mohli zobraziť v nesprávnom poradí
 • Riešenie problému, ktorý mohol v Safari brániť v prihlásení a prístupe k súborom v Gmaile, Google Docs a na Google Drive
 • Oprava problému, ktorý mohol zabraňovať synchronizácii dát v apke Zdravie
 • Oprava problému, ktorý mohol brániť užívateľom meniť prístup apiek k zdravotným dátam
 • Riešenie problému, ktorý mohol spôsobiť zobrazenie apky na nesprávnom mieste na ploche
 • Oprava problému, pri ktorom mohlo dôjsť k skresleniu zvuku prehrávaného cez CarPlay
 • Oprava problému, pri ktorom nemusel fungovať výber hudby na iPhone počas jej prehrávania cez Bluetooth alebo pripojenia k USB v niektorých vozidlách
Messages v iCloude
Zdroj: MacRumors

UložiťUložiť

komentár
 1. Strasne ma stve, ze nebude update na Apple Airport Express pre funkciu Airplay 2 a teda sa nebudu moct pridat do HomeKit-u. :-(

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.