Apple zavádza nové pravidlá k updatom aplikácií v App Store

Apple tento týždeň informoval vývojárov registrovaných v Developer Programe o nových zmenách, ktoré súvisia s položkou Čo je nové v rámci updatov v App Store.

Nové pravidlá s účinnosťou od apríla/dubna 2018 spôsobia, že vývojári budú môcť dopisovať zmeny už len pri uverejňovaní novej verzie apky. Znamená to zároveň, že changelogy budú súčasťou schvaľovacieho procesu App Storu. Požiadavka sa tiež dotkne odkazov na oficiálnu stránku podpory a marketingovú stránku aplikácie, ktoré sa zobrazujú v popise apky v obchode.

Jedná sa síce o drobnú zmenu, no Apple má vďaka nej väčší prehľad nad informáciami, ktoré zdieľajú vývojári s užívateľmi aplikácií. Je tiež možné, že túto zmenu podmienili niektorí vývojári, ktorí mohli poskytovať zavádzajúce informácie v popise svojich updatov.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.