Apple: Americká vláda sa snaží prepísať históriu

Minulý týždeň sa zástupcovia americkej vlády v prípade Apple vs FBI vyjadrili, že postoj Applu je len snaha o odklon pozornosti od faktu, že ide o izolovaný prípad jedného iPhonu a nie otázka všeobecnej bezpečnosti.

Právnici spoločnosti teraz odpovedali so svojim pohľadom na problematiku. Podľa Applu je spoliehanie sa vlády na vyše dvesto rokov starý zákon zvaný “All Writs Act”, ktorý prikazuje spoločnostiam plnú spoluprácu s vládnymi zložkami, snahou o “prepísanie histórie vyobrazením tohto zákona ako všemocného magického prútika”.

Apple údajne chápe motiváciu vlády za ich rozhodnutím, metódy ktoré používa sú však podľa nich v opozícii so zákonom, demokratickým procesom a právami amerických občanov.

Ako celý proces dopadne, by sme sa mali dozvedieť už budúci týždeň. Len deň po predstavení nových produktov Apple v utorok po prvýkrát predstúpi pred súd.

Prečítajte si tiež:
John Oliver o spore Apple s FBI vytvoril trefný reklamný spot
Edward Snowden: To, že FBI nemôže odblokovať iPhone je blbosť
Steve Wozniak: FBI si vybrali ten najblbší prípad, aký mohli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.