Steve Wozniak: FBI si vybrali ten najblbší prípad, aký mohli

Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak sa predvčerom objavil v talkshow Conan a v prípade Apple vs FBI sa postavil na stranu svojej bývalej spoločnosti.

Okrem toho, že Woz bol vždy zástancom ľudských práv a je jedným zo zakladateľov Electronic Frontier Foundation, si taktiež myslí, že vláda by nemala spoločnostiam nariaďovať zníženie bezpečnosti svojich produktov. Podľa Woza nie je žiaden dôvod myslieť si, že na danom telefóne sa nachádzajú nejaké užitočné informácie.

Vybrali si blbý prípad. Vybrali si ten najblbší prípad, aký len mohli.

Verizon [americký operátor, pozn. red.] odovzdal všetky telefónne záznamy a SMS správy zo súkromných telefónov strelcov. No napriek tomu si zobrali tento pracovný telefón, ktorý dvojica nezničila a očakávajú od Applu, že im ho odomknú. Je tak hlúpe a zbytočné očakávať, že tam budú akékoľvek užitočné údaje.

Wozniak ďalej odhalil, že svojho času vytvoril vírus pre Macintosh, no kvôli strachu z toho, čo by sa mohlo stať, keby unikol, sa rozhodol zahodiť každý riadok kódu. Rovnako ako Apple si myslí, že vytvoriť zadné vrátka je priveľké riziko.

Keď to vytvoríte, je pomerne veľká šanca, že sa k tomu dostanú hackeri. A čo keď Čína povie “Apple, potrebujeme zadné vrátka, aby sme sa mohli dostať do akéhokoľvek iPhonu, vrátane tých, ktoré patria americkej vláde.”

Conan nemal čo dodať a povedal, že ho Wozniakove argumenty presvedčili. Pozrite si celé video nižšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.