Vysoká teplota cpu a gpu 99°+

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Vysoká teplota cpu a gpu 99°+

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106459
    student123
    Účastník (Participant)

    Dobrý večer,
    po aktualizácií OS X som sa rozhodol zakúpiť si cs:go cez steam na nejaké tie volné chvíle so spolužiakmi, no po zapnutí sa hneď roztočí ventilátor na maximum a cpu, gpu vyskočí aj tak teplota na 99a viac stupňou. Je to bežná teplota alebo je môj macbook pro 13″ 2015 s retinou chybný a budem ho musieť reklamovať?

    #411347
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Preboha ty co robis s tym Macbookom :D kazdy den vidim nejaky prispevok od teba.. Neviem, ja hry nehram, a ked som pred par rokmi hraval WoW na MBP 09, vacsinou bola okolo 75.

    #411348
    student123
    Účastník (Participant)

    Nič s ním nerobím :) Proste som asi narazil na vadný kus … :/

    #411349
    JFK.
    Účastník (Participant)

    rekord mám 103°C pri konvertovaní Blu-Ray do DVD na starom MBP 2010.

    CS:GO nejde dobre na retine 13″, skúšal som to hrať, FPS sa ledva udržalo na 50 pri nízkych detailoch….
    Mac bol horúci a hučal ako keby ho išlo rozjebať už….
    -tiež mám Retinu

    (ber to tak, že GPU vlastne ani prakticky nemáš, len technicky)

    PS:
    limit i5 procesorov bol kedysi 105°C, neviem ako je to teraz, ale potom sa ti vypne – poistka

    #411350
    student123
    Účastník (Participant)

    hratelnosť je fajn a fps tiež v pohode len to prehrievanie ma trápi. Či radšej odinštalovať a nechať MB dýchať a nenamáhať ho nech čo najdlhšie vydrží alebo je to v pohode a nemusím sa obávať … toto je moja otázka … :)

    #411352
    JFK.
    Účastník (Participant)

    na starom MBP sme hrávali kedysi FIFU 11,12,13,14 stovky hodín – bol pripojený na telku takže fungoval ako xbox :D

    momentálne ten Mac je uplne zle na tom, HDD odchádza zrejme a prehrieva sa čím ďalej tým viac, vlastne sa ku koncu našej hernej éry vypínal počas hrania na prehrievanie dosť často.
    riešenie? v zime to dáš na 5 minút na balkón a je studený.
    no a v lete? –> chladnička :D alebo čakať kým vychladne.

    #411354
    student123
    Účastník (Participant)

    Ja max jeden dva krát za týždeň max 2 hodky :) viac ma to nebaví a ani nemám popri VŠ čas :)

    #411355
    JFK.
    Účastník (Participant)

    niečo mi hovor :'( VŠ je peklo… hry skončili pre mňa :)

    #411356
    student123
    Účastník (Participant)

    si z BA že ? :D

    #411362
    ????
    Účastník (Participant)

    si to dal, clovece! :D

    ku tomu prehrievaniu, teploty sa neboj, ten sa uchladi. teda ak ti to neni neprijemne, taky horuci notebook.
    a vyhni sa dlhodobemu pouzivaniu horuceho notebooku na “kline” :D :D :D

    #411366
    student123
    Účastník (Participant)

    Nepríjemné nieje pretože pri hraní som pri stole a hluk riešia slúchadlá :) Ďakujem za “ukludnenie” :D len vyriešiť ten nepríjemný zvuk a snáď už žiadnu tému nebudem musieť založiť :) :D

    #411369
    ????
    Účastník (Participant)

    zakladaj, sak na to tu je forum :)

    asi by som sa s tym nebabral a normalne ho dral, kolko zvladne. ak to nezvladne, tak to budes reklamovat …

    #411381
    Gren093
    Účastník (Participant)

    JFK. Neviem ako su na tom tie nove integrovane GPU, ale myslis si ze dalsi (Skylake) GPU bude zvladat 4K 60hz na externom bez problemov? Planujem si kupit taky MBP 13′.

    #411386
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Áno – mal by.
    “Skylake’s MFX engine adds HEVC Main profile decode support (4Kp60 at up to 240 Mbps). Main10 decoding can be done with GPU acceleration. The Quick Sync PG Mode supports HEVC encoding (again, Main profile only, with support for up to 4Kp60 streams).”

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.