iPhone 16 Pro si zachová grafický výkon svojho predchodcu, zažije posun v AI

Apple iPhone 15 Pro
Nie je žiadnym tajomstvom, že iPhone 16 so sebou prinesie aj nový čip. Jeho špecifikácie boli dovedna otázne, ak sa však niečo dočká zlepšenia, budú to zrejme aspekty súvisiace s umelou inteligenciou.

Predvída to aj analytik Jeff Pu z firmy Haitong International Securities. Vo svojej novej správe uverejnil očakávané špecifikácie čipu A18 Pro, ktorý nájdeme v budúcom modeli iPhone 16 Pro. Najväčšou zmenou má byť vylepšený modul Neural Engine, ktorý už dnes poháňa viacero AI funkcií na iPhone a iných zariadeniach. Podľa analytika má nová generácia mať výrazne viac jadier, je preto možné, že časť chystaných AI funkcií v iOS 18 bude fungovať výhradne na iPhone 16 Pro. Môže ísť napríklad o možnosť využívať AI funkcie offline, kým na ostatných zariadeniach si budú tieto funkcie vyžadovať pripojenie k internetu. Pre zaujímavosť, iPhone 12 a novšie ponúkajú 16-jadrový Neural Engine, hoci verzia v iPhone 15 Pro je dvakrát rýchlejšia už len v porovnaní s modelom 14 Pro.

Prekvapením pre majiteľov terajších modelov je ale fakt, že čip A18 Pro by mal disponovať rovnakým 6-jadrovým grafickým modulom, aký nájdeme v modeloch iPhone 15 Pro. To by znamenalo, že v oblasti grafiky nedôjde k zásadnému posunu. Navyše, pri dôraze na posun v AI, ako aj vyspelosť výkonu dnešných telefónov, nemožno vylúčiť ani, že by sa zachoval výkon logického modulu. V takom prípade by sme sa dočkali výnimočnej situácie, kde by nový telefón nabral na výkone v oblasti, ktorá nemusí byť lákadlom pre všetkých.

Apple iPhone 15 Pro

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.