Macbook 13inches late 2007

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Macbook 13inches late 2007

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #105594
    merlinhz
    Účastník (Participant)

    zdravim, chcem sa spytat aky posledny OS X dostanem do tohoto macbooku. Momentalne tam mam OS X Leopard.

    dik

    #406746
    mgx
    Účastník (Participant)

    ak sa nemylim, Snow Leopard by to mal byt. Lion uz potrebuje x64 procesor

    #406747
    merlinhz
    Účastník (Participant)

    teraz sa mi tam podarilo Lion dat :D, oplati sa mi skusat davat este vyzsie verzie ?

    #406751
    iTuxx
    Moderátor

    lion je posledna verzia na tie macbooky

    #406752
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    jj, iTuxx má recht :-) a ja sám som mal (kým som nepredal) dokonca vyšší model (early 2008) a tiež šiel maximálne Lion. Kvôli GMA grafike. Jeho ďalšia generácia s NVidia grafikou utiahne aj Yosemite.

    #406755
    mgx
    Účastník (Participant)

    neni GMA ako GMA. na GMA950 Lion nepojde, na GMA X3100 pojde.

    som si to pomylil s late 2006, ktory som mal ja, sorry

    #406979
    rukavlavo
    Účastník (Participant)

    Caute, som uplny zaciatocnik s mac os x a tak som nechcel vela investovat do macbooku pre zaciatok. Kupil som si macbook white late 2008 (a 1181)… Aky do toho viem dat os x?? Dakujem za kazdu radu

    #406985
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    max. 10.7.5 Lion

    S maximalnou RAM 6 GB a vstavanym pomalym diskom to ale nebude prilis dobry zazitok s OS X. Odporucam sa takymto rachotinam vyhnut a nekupovat to, ani na zaciatok. Dojem z OS X to len pokazi.

    MacBook Pro 13″ (hlinik) z dakeho roku 2010-2012 s Core 2 Duo ci Core i5 a dodatocne zabudovanym SSD sa da kupit na eBay za velmi prijatelne peniaze (2010 okolo 300 eur, 2012 s Core i5 za 700) a zazitok bude urcite vyrazne lepsi. Tie plastaky za moc nestali.

    Investovat sumu 700 eur na masiny, ktora este urcite 4 roky posluzi pokladam za smiesnu polozku, ktoru nie je problem zarobit ani pre studaka na letnej brigade alebo pracou popri skole. Ak si zoberieme 4 roky dalsej zivotnosti * pocet dni za rok a vydelime cenu MBP poctom dni tj.: 700€ / (365 x 4) dostavame vyslednu sumu za den cca 47 centov.

    47 centov za den. Za to si dnes kupis tak 2 kaiserky na ranajky alebo 1 maly jogurt.

    #407021
    rukavlavo
    Účastník (Participant)

    Neide mi o tych 700eur, viac menej som ho bral na skusku do klubu, najma na prehravanie hudby. Myslim, ze tam bude postacujuci… Pre seba urcite kupim nieco novsie|silnejsie. Zacal sa mi pacit OS X, cize v dost blizkej dobe si urcite nieco zabezpecim, no tiez nechcem, aby chalani co hraju v klube hrali na sekajucom OS X, preto sa pytam… A ako tam ten 10.7.5. dostanem? Hladal som vsetko mozne, no vsade nezmyselne navody… Budem rad, ked mi poradite… Dik

    #407022
    rukavlavo
    Účastník (Participant)

    Inac, planujem donho nasekat maximum RAM a nejake to SSDcko… RAM tam nahodim max 6gb? Pozeral som ebay a tam su ramky do tohto MB za bagatel…

    #407025
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Ramku nemusis kupovat na ebay, idu tam normalne notebookove DDR2 moduly ktore mozes vybrat z nejakeho postarsieho nefunkcneho notasu.

    10.7.5 tam dostanes normalne, instalaciou z usb disku alebo dvd.

    #407047
    rukavlavo
    Účastník (Participant)

    To je super teda, a ten 10.7.5 tam nainstalujem aj uz z os x ktory tam je, cize 10.5.8?? Alebo je potrebne to nejak bootovat…

    #407048
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    z 10.5.8 (Leopard) upgradnúť na 10.6.8 (Snow Leopard) a potom Lion. Komplikované. Odporúčam čistý reinštal, Liona z niekade stiahnuť (ak sa nemýlim, z AppStore je už preč), vytvoriť bootovací USB klúč a nainštalovať načisto.

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.