instalacia windows 7 cez boot camp

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software instalacia windows 7 cez boot camp

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101758
    mykyno
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    rozhodol som sa, ze si naistalujem windows 7 do macbooku pro (15″ mid 2012) cez boot camp. Nikdy pred tym som to nerobil.
    Mam najnovsi OS X 10.9.4 a cez boot camp som si spravil bootovacie USB a stiahol aj ovladace atd.
    Cez boot camp som aj rozdelil particiu pre windows.. restal to sa mac a spustila sa instalacia.. lenze ked prislo k vyberu disku, na “boot campovsky” sa nedalo instalovat, tak som ho dal naformatovac cez instalcku a nic… a tak som googlil problem a neni to len moj… len nikde som sa nedopracoval k rieseniu.

    Nema nikto s tymto skusenosti?

    Poznamky:
    – zistil som, ze boot camp formatuje particiu iba na fat32 cize logicky musim minimalne cez instalaciu to preformatovat na ntfs
    – mam v booku 2 disky: ssd + povodny a na ten, kvoli kapacite som vytvoril particiu pre windows
    – skusil som 2 rozne windows 7 (kedze som ich mal stiahnute)
    – moj usb je 2.0

    #391063
    mykyno
    Účastník (Participant)

    najnovsi pokus zabral do polovice… vytiahol som ssd disk a nechal tam iba povodny a instalacia isla ako mala… cize z toho vypliva, ze windows si asi nevedel poradit s dvoma diskami… win 7 nabehol, tak som ho vypol a vratil spat ssd disk.

    a dalsi problem na svete… a to ten, ze ked po starte podrzim alt a chcem nabootovat windows hodi mi hlasku:
    No bootable device — insert boot disk and press any key

    a zase som v zacarovanom kruhu googlenia :-/

    #393357
    mykyno
    Účastník (Participant)

    Po niekolkych dnoch riesenia som “nasiel” problem.

    Jednoducho treba tomu disku nastavit “priznak” gpt.. cez diskpart .. convert gpt

    hadam to niekomu pomoze :)

    P.S.: bez riadnej zalohy sa do toho nepustajte, da sa lahko vymazat nespravny disk :D

    #393358
    marcel1992
    Účastník (Participant)

    podla mna do macu pchať windovs je najvacsia blbost nato su virtualne mašiny…lebo hentak podla mna vieme vsetci aky win je a po mesiaci ti zahlti cely pocitac srackami…

    #393377
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ja mám Widle na hry, virtualizácia tak nie je riešenie :-(

    #395369
    mys_iak
    Účastník (Participant)

    mykyno:
    ako sa prosim nastavuje priznak gpt pre disk BOOTCAMPU?

    Dakujem

    #395651
    mk01
    Účastník (Participant)

    @Lukas

    ja si naopak myslim ze VM uz nejaky cas riesenim je. s VTx(d) je base hw takmer 1:1 (cpu/mem/io) a grafika je dx10.
    vykon na nej sice 1:1 nie je, macove grafiky na druhej strane nenadchnu ani v nativnych win.
    co utiahnu v 1024×768 vo win, utiahnu aj vo VM, zbytok je tak ci tak mrtvo.

    okrem toho VM tazi z hostujucej io cache a win 2x rychlejsie nabootoju, rychlejsie spustia apps. akurat mac trochu viac fuci vetrakmi.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.