NTFS HDD nefunguje

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software NTFS HDD nefunguje

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101446
    JOKERman
    Účastník (Participant)

    potrebujem pracovať aj s HDD ktoré sú naformátované ako NTFS- mám MAcFuse a NTFS 3G, avšak po pripojení HDD mi iba vypíše:

    NTFS-3G could not mount /dev/disk1s1
    at /Volumes/My Passport because the following problem occurred:

    dyld: Library not loaded: /usr/local/lib/libfuse.2.dylib
    Referenced from: /usr/local/bin/ntfs-3g
    Reason: image not found

    a to je celé… :(

    #389153
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Riesenim je pouzit bud Tuxera NTFS/ je to ako NTFS 3G ale platene 25€/ alebo
    Paragon NTFS 20€, http://www.paragon-software.com/sk/home/ntfs-mac/
    Odporucam Paragon.

    #398933
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    mam to nainstalovane paragon a ntfs disk vobec nechce ist ani v diskovej utilite ho nevidim mam macbook pro mid 2012 i7 :((

    #398945
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Ľudia neviem ako vy , no ja používam disky formátované na ExFat.Tieto NTFS ultragiga nástroje som ešte nevidel , že by niekomu fungovali korektne.

    #398946
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    Mal som Mac mid 2009 tam mi to islo s utilitou ntfx for Mac v pohode mam nový Mac pro mid 2012 a nic nechápem ani ten disk nezistí, USB to nemoze byt ? Nekompatibilita alebo nieco take … Na win disk ide v pohode… Uz fakt neviem ..

    #398963
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    skusal som soft TUXERA, v trial verzii no disk mi vobec nenacitalo, neviete poradit co stym ?

    #398964
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Vyskusaj zobrat cisty HDD alebo USB flash disk a skus format v disk utility pod macom cez Tuxeru alebo Paragon.
    Ak Ti to pojde, mas Tvoj HDD NTFS formatovany s nejakou nestandartnou velkostou sektorov alebo nieco podobne.
    Este by som potom skusil cistu instalaciu Mac OSX. V kazom pripade musis mat aj Tuxeru alebo Paragon vo verzii kompatibilnej s Tvojim sucastnym OSX.Napr. Paragon tu http://www.paragon-software.com/sk/home/ntfs-mac/

    #398965
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    ale na predoslom mac book pro mi to fungalo bez problemov nic som s diskom nerobil, vymenil som macbook pro za novy retinu a uz mi to nechce ist..

    #398968
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    Na predošlom som mal ten istý OSx ako teraz Yosemite

    #398970
    Harris606
    Účastník (Participant)
    #398971
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    Skusal som aj Paragon nic nepomáha

    #398974
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Paragon je naj riesenie, dokonca v novembri bol v akcii, za par usd, neviem ci 12 alebo 16, tak som to kupil a cracknuta verzia sla do kopru :D

    #398976
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    ale mne nepomaha nic uz som asi 3 verzie vyskusal disk mi nenacita vobec..na starom macu s tym istym osx yosemite mi to slo v pohode ten disk nacitat WD 3TB externy USB 3.0…no na novom macbook pro retina mid 2012 mi to nefunguje

    #398978
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    naformatoval som teraz USB na NTFS predtym bol na fat32 v diskovej utilite mi to najde a chce to preformatovat paragon mi neumozni nan zapisovat…nechapem,ale aj tak externy disk mi ani nenacita, ani nic :(

    #398988
    ????
    Účastník (Participant)

    ¢

    #398990
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Takze skus ako som Ti radil urobit cistu instalaciu OSX Yosemite, predtym zalohuj data napr cez time machine na externy HDD alebo USB, formatovany ako HFS/mac journaled/.
    Ked budes mat cisty OSX nainstaluj skusobnu verziu Paragonu a vtedy sa uvidi, ak to pojde, postupne vratis naspat data zo zalohy ale pozor , nie cez time machine restore , ale manualne, lebo by si sa mohol dostat do stavu v ktorom si.

    #398992
    ????
    Účastník (Participant)

    napisal tu xmawericx nejaku chybovu hlasku? ak hlasi to iste ako zakladatelovi temy, treba odinstalovat ntfs-3g

    #399002
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    s3030150 aku mam napisat chybovu hlasku, ked disk nenacita ??
    inspektorko: stary macbook pro som mal, predaval som ho predtym som urobil zalohu time machine…novy mac som mal instalovany s novym os x nasledne som upgradoval na yosemite takze v podstate mam novu instalaciu osx yosemite a neide to…ale uz presuvam veci z ext.hdd a naformatujem ho nie na NTFS nech s tym nemam problemy uz…ale aj tak nechapem, ked mi to predtym na tom istom systeme len ine HW islo…

    #399007
    ????
    Účastník (Participant)

    xmawecix: Console? dmesg? nic?

    #399093
    xmawericx
    Účastník (Participant)

    s3030150: disk naformatovany nanovo exfat nic na macu ani tuk…mam log z dmesg, len tu mi to nevlozi prilis dlhe, neviem ja z toho sa vysomarit…

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.