Obliaty macbook air

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Obliaty macbook air

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #95940
    domcho
    Účastník (Participant)

    ahojte, oblial som si vodou macbook air, a teraz mi nenabija vobec, funguje len na napojeni na elektriku.. viete mi nejak pomoct ?
    ci pockat kym sa uplne vysusi ?
    diks

    #363609
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    skus inu baterku :)

    uplne sa vysusi za par tyzdnov.

    #363611
    domcho
    Účastník (Participant)

    nemam tu tak bateriu aby som ju vedel vymenit…
    je pravdepodobnost, ze mi to cele vyschne, a bude to v pohode ?

    #363613
    Lixx
    Účastník (Participant)

    No takto. Pokial by si namocil plosny spoj do vody a vysusil ho tak si vobec nic nestane. Pokial ale namocis plosny spoj do vody a nasledne don pustil elektrinu tak pokial nenastane skrat, spoje kde ostala vlhkost skoroduju. Preto po poliati cistou vodou treba pocitac odpojit od akehokolvek zdroja elektriny (odpojit aj bateriu) a vysusit. Aspon par dni.
    Ty si nielenze si nevybral bateriu ale este aj pocitac pouzivas -> moze to mat fatalne nasledky pre dosku.

    #363615
    domcho
    Účastník (Participant)

    oukej,,tak v tom pripade vypnem pc, kym to nieje nevyhnutne ho pouzivat..aj ked aj tak, asi to uz je jedno…
    dik

    #363616
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Aj doska plosnych spojov po namoceni do vody a dokonale vysusena moze ist do vecneho raja. Hlavne v dnesnej dobe zmensovania suciastok, spojov, int. obvodov ked sa pouziva minimum cinu na ich pripajkovanie, moze medzi spojom suciastky a dosky vzniknut posobenim oxidacie studeny spoj ktory sa hnusne tazko hlada a este tazsie odstranuje.a v amaterskych podmienkach je oprava skoro nemozna.
    Rada do buducnosti : Obliatu elektroniku okamzite odpojit od baterie, zdroja, v ramci zrucnosti rozobrat na najviac casti, nechat vysusit v teplom a suchom prostredi(taky fen na vlasy proces urychluje) a uz len sa modlit aby voda neposkodila nejaky spoj.

    #363644
    kaktusik007
    Účastník (Participant)

    no ako – obliat si book a potom ho zapinat??? ufff…
    to akoby si mal velky transparent – skraty, vitajte !!!!

    :)

    viem o com hovorim, par dni dozadu sa mi nieco podobne stalo s prockom… :)

    #403643
    Spidiak
    Účastník (Participant)

    Zdravím. Mne sa vylial pohár vody do mcbooku, na nešťastie bol otočený zadom, kde je mriežka a dostala sa voda dovnútra. Nejde ani zapnúť vôbec. Suším ho teraz ventilátorom ale asi je to pase a nečaká sa na zázrak. Mam ho este v záruke ale je prt platne, kúpil som ho v nay v Banskej Bystrici a teraz neviem ci ho mam tam zaniesť alebo vyhľadať iný servis v bb. Viem ze budem platiť tak ci tak, teda dúfam ze niečo sa z vnútra zachráni. Dakujem za rady.

    #403644
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ^^ you
    fucked up mate, real bad!

    #403649
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    neviem odkial si ale chalani odtialto z fora ti to vedia pozriet a ak si z BA viem sa ti na to pozriet aj ja. Vacsinou to macbook prezije ale nikdy nemas nic iste. hlavne to chce rozobrat a precistit kompletne.

    #404202
    Spidiak
    Účastník (Participant)

    JFK ani mi nehovor, vydrzal az pol roka :-(, logic board je ko, ssd disk prezil, podla ccc oprava 600 eur s pracou. to si mozem rovno kupiot novy. Madaraszko v BA je vas vela co som cital, co ro vedia kuknut, skoda ze nie u nas v BB :-(

    #404205
    iTuxx
    Moderátor

    Ak nemas problem ist do RK, tak napis Romanovi, tu ma prezyvku Butter, pomoze ti.

    #404208
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    Spidiak chystam sa do BB budem tam 28-29 a potom 4-5.5 ak by si chcel mozem ti to pozriet.
    Ked tak ma kontaktuj na mail madaraszko@gmail.com

    #404209
    Spidiak
    Účastník (Participant)

    Dakujem vsetkym, ozvem sa. svietelko nadeje hori. :-)

    #404211
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    Daj mi prosim vediet aspon 2 dni vopred aby som si to vedel zariadit :)

    #404214
    Spidiak
    Účastník (Participant)

    Dam :-)

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.