PODVOD !!! – POZOR !!!

Domov Diskusné Fóra Ostatné PODVOD !!! – POZOR !!!

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #100812
    whitePetrof
    Účastník (Participant)

    Chcel by som upozornit na tohto cloveka (kokot)

    Jeden z jeho inzeratov
    http://pc.bazos.sk/inzerat/39201566/MacBook-Pro-15-inch-Retina-26-GHz-i7-512GB-16-GB-RAM.php

    Láka ludí na podozrivo lacné macbooky je to ale celé OJEB !!!
    Známy si šiel kúpiť macbook a skoro naletel. Posiela fejkové maili akože z AMAZONU kde od Vás pýta peniaze predom a vraví že je to do depozitu a macbook budeš mat skúšobne 7 dní a až potom mu AMAZON uvolní peniaze.

    Objavili sme zahraničné fóra kde sa o tomto zmrdovi píše, pridáva inzeráty v každej krajine na lokálnych inzertných weboch…

    #385993
    whitePetrof
    Účastník (Participant)

    prezradil sa sám kedže vo fejkovom maili akože od AMAZONU dal (asi) svoj IBAN, podla neho sme cez google našli odkaz na fórum kde iný poškodený skopíroval na 100% totožný mail s rovnakou adresu odosielatela ale iným menom

    #385995
    Misiaccik
    Účastník (Participant)

    Inzerat kde nie je uvdené platné telefonne čislo je na 99% ojeb pri pohlade na tento inzrat by som hned neregaoval. Uz aj ta cena je jasne keby taky macbook tu na macblogu zavesil tak za preda za 10 minut v kombnacii so zalohou.. nechapem tvoje rozhorčenie a stracanie času hladat dotyčného na zahraničných fórach..

    #385997
    whitePetrof
    Účastník (Participant)

    Ja tiez nedávam svoje telefonne cislo do inzeratov, preferujem komunikaciu mailom, a robi to tak 99% ludí, takze ? :)

    To je fajn zeby si TY nereagoval ale najdu sa ludia ktory v pohode na to skocia. Dakujem pekne prist napríklad o 700 eur

    V dobrej voli to sem hadzem aby sa niekto nenechal oklamat, predstav si ze sa taky najdu napriklad moj znamy na zaklade ktoreho to sem vobec pisem pretoze viem kam to az zaslo.

    NEROZHORČUJEM SA – môžem mať aj f piči samozrejme :)

    To je haluz že človek na niečo upozorní a ešte vôbec dostane feedback že prečo sa rozhorčuje :D

    #385998
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    To je jasne že to je ojeb…Macbook s cenou minimalne 2000e za 700e? Kto nato naletel tak je dement…a kupovat niečo typom pošli mi zalohu a zbytok potom?? To vobec…na take inzeraty ani nereagujem a nečitam ich

    #386000
    Misiaccik
    Účastník (Participant)

    Prepáč nemyslel som to zle ale ked ludia veria tomu ze notebook ktorý som našiel len tak letmo s 8gb ram o tam tusim pise 16 a v nayku stoji 1999 eur a on ho predáva za 700 . A je mu niekto ochotný zaplatiť zálohu ? Tak mu asi treba .. zlvast apple kde sa ročný telefon predáva drachšie ako novy… :)

    #386002
    whitePetrof
    Účastník (Participant)

    V pohode…
    Len som citíl za povinnosť rozšíriť to (aj na macblog kedže tam má dosť apple vecí)… Takýchto k_k_tov treba do prievanu.

    Nahlásil som ho na Amazon, Google, Bazoš. Má tam dosť vecí, od všelijakých kamier, fotákov, kosačky a apple výrobky. Česť výnimkám ale proste väčšina ludí sú ľahko oklamatelní. Aj tu spomedzi applistov je mnoho “nováčikov” a proste stačí nevedomosť o skutočnej cene takéhoto výrobku a je oheň na streche.

    Si zober že môj známy mal pôžičku na nový macbook, dva roky splácania skoro skočil na takýto odrb. Došiel by o tolké prachy, polícia by ho mala f péčku, dlh na krku a môže sa ísť obesiť. To su vážne veci si myslím hodne rozšírovania aby ľudia boli informovaní o takýchto bezpohlavných ojebávačoch

    Takže len tolko… Chcel som len dobre

    BTW: pár dni dozadu tam mal inzerát s celkom reálnejšou cenou za mac

    #386004
    shadower
    Účastník (Participant)

    je uplne jedno ci mu napises ci mas zaujem ale ze ne uplny kkt :D on to
    ma automaticke maili vzdy rovnake :D cize ked sa na nieco opytas tak sa nic nedozvies :D
    a hlavne ze ba ale potom nemecko :D a sluzba uvolnenie penazi ?wtf ako na zaklade coho by to fungovalo

    #390728
    ermahgerd
    Účastník (Participant)

    Mam rovnaké skúsenosti, pýtal som sa ho, žiadne odpoveď na moje otázky, len e-maily typu ctrl c ctrl v. Navrhol som osobné stretnutie – bez odpovede.

    Jeho meno (pravdepodobne falošné): Andreas Penha
    Email: wright.there.10@gmail.com

    Aj tento inzerát je jeho:
    http://pc.bazos.sk/inzerat/40151057/APPLE-MacBook-Pro-13-sietnice-Late-2013-24GHz-Core-i5-8.php
    Bazoš ignoruje hlásenia o nepravosti.

    Článok o ňom:
    http://www.zive.cz/poradna/mozny-podvodnik-andreas-penha/sc-20-cq-527387/default.aspx?consultanswers=1

    #390730
    mork4
    Účastník (Participant)

    uz ked vidim toto:
    “Najnovšie Intel Iris Grafické karty
    zbrusu nový – Sealed
    AppleCare nebola Zapisane
    Dodáva sa s kompletným príslušenstvom uzavretých
    Vďaka za hladame!”
    tak je to jasne, neviem co sa vobec pozastavujes nad tym…

    #390792
    mork4
    Účastník (Participant)

    Dokonale si to vystihol

    #390797
    max7323
    Účastník (Participant)

    Andreas Penha wrote:

    After i register the transaction you will be contacted by delivery company with all the details.
    The payment must be made via bank transfer into delivery company bank account.
    Company will hold your money, I will not have access to the money until you receive and test the package.
    After you test and inspect the package you must give your accept to the delivery company to release the money to me.
    If, for any reason you are not satisfied with the package, or it is not as described by me, you can send back to me
    and you will receive full money from the delivery company. It`s very safe for both of us.
    If you are agree with this, please send your name and address phone number and i will start the transaction .
    Thank

    On 28.07.2014 10:50, Andreas Penha wrote:

    Usually for customer i use https://payments.amazon.com/personal?ld=NSDEAPADefault (16 euro taxes) that offers security for buyers and seller. Is most safe company in the world.
    I will deposit the package to the Amazon and Amazon will send you the confirmation.
    After you receive the confirmation you will make the payment to the Amazon NOT TO ME.
    Amazon will hold your money, I will not have access to the money until you receive and test the merchandise.
    As soon as the payment is made to the Amazon ,they will deliver you the package in maximum 48h.
    You have 7 days to inspect the package and if you wanna keep it you must contact to ups to release me the money.
    If, for any reason you are not satisfied with the package, or it is not as described by me, you can return the package to me
    and you will receive the full money from the Amazon.
    If you are agree with this, please send me your name and address+phone number and I start the delivery.
    I am waiting for your response

    Thanks.

    #390798
    max7323
    Účastník (Participant)

    a ta jeho email adresa je tiez funny wright.there10@gmail.com

    #398048
    peter.budzak.gym@gma
    Účastník (Participant)

    Čaute ľudia, má niekto reálnu skúsenosť s týmto obchodníkom? …alebo len vsetci dedukujete podla jeho cien ze je to podvod. Nechcem ho obhajovať len chcem vedieť či su tu len dristoši alebo sa aj niekto realne popalil.

    Teda ak uvažujem zdravým rozumom, (mne odpísal tiež a prevod chcel riešiť cez aliexpress) tak neviem čo by z toho mohol mať ak ja zaplatím aliexpresu (cez aliexpress.com som kupoval cez 500x z roznych casti sveta)

    Keď mi tovar nepríde alebo pride v krabici kameň tak jednoducho objednavku nepotvrdim a aliexpress mi posle peniaze späť.

    Mýlim sa? …kde je ten zádrhel

    Opakujem nechcem ho obhajovať len ma to zaujíma, tak nie že sa všetci do mna pustite :-)
    Tešim sa na odpovede

    #398050
    lindus
    Účastník (Participant)

    Tak tento deges ma inzeraty aj u nas vo Swajci,pisal som mu na Sams.TV 65Zoll a same degesiny,dalsim mailom som ho poslal do pice a ze ho nahlasim za podvody a uz sa neozval!Cisty podvod!

    #398055
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Peter, nemam s nim realne skusenosti, ale tyto podvodnici to riesia asi tak, ze ti narozprava krasne veci o bezpecnom prevode cez Amazon, PayPal, Aliexpres atd. Ale ty mu nebudes platit tak, ze sa prihlasis do svojho uctu na paypal a tam zadas bezpecny prevod na jeho ucet s urcitymi podmienkami… Miesto toho ti pride email s hlavickou PayPal, ze mas poslat peniaze na nejake cislo uctu v Mozambi a hned potom ti bude tovar doruceny. Ked to urobis, tak deges prestane komunikovat, alebo ta bude este mesiac natahovat, ze uz to odoslal, stratilo sa a komtaktuj PayPal.

    Takymto sposobom ma chcel odrbat nejaky bezobratlovec ked som predaval macbook… Vobec netusil co predavam, iba sa spytal ci je to aktualne, aka je cena a nech poslem fotky (vsetko bolo aj v inzerate). Potom navrhol, ze mi zaplati ovela viac, ale musim to poslat do Ameriky. Bol som zvedavy co este vymysli, tak som to s nim hral dalej…. O chvilu mi prisiel email akoze z PayPal, ze mi prislo vela penazi ale z bezpecnostnych dovodov ich na ucte neuvidim, kym im neposlem spat cislo balicku UPS ako dokaz, ze som odoslal tovar.

    #398056
    max7323
    Účastník (Participant)

    pozri si hodnotenia na bazosi …je to cisty chuj….vzdy ked natrafim na jeho inzerat ho nahlasim ale neviem ci to pomoze…

    http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=397991&telefon=9040577681&jmeno=martin

    uz sa vola martin

    #398057
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Myslím, že každému normálne zmýšľajúcemu človeku musí byť jasné,že iPhone 6 64GB za 470€ je nemožné kúpiť. O to viac, keď ich je teraz málo, v tejto kapacite. Ja si tieto inzeráty pozriem, schuti sa zasmejem a občas tam dám aj hodnotenie. To je celé.

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.