Naformatovanie baterie iPod Touch 4G

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Naformatovanie baterie iPod Touch 4G

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #100792
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Chcel by som nejakym sposobom naformatovat bateriu pretoze som v iPode vymienal bateriu za druhu pretoze ta prva sa nafukla, po vymene za druhu som ho uplne nabil no bateria vydrzi max. 5-10 minut.

    #385918
    iTuxx
    Moderátor

    Asi ju nieco skratuje

    #385922
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    No ak mas baterku odniekadial z ciny, tak si nemysli, ze jej formatovanie pomoze. Nepomoze. Tie baterky z eBay apod. stoja za prd, odidu do 2 tyzdnov a kapacita 0 bodov. Plati vzdy, za kazdych okolnosti, pre vsetky baterie a vsetky zariadenia vsetkych vyrobcov.

    Naobjednaval som kedysi baterii pre iPody, Nokie, Motoroly (rozni predajcovia) a ani jedna nic nevydrzala.

    #385925
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Baterku ma odo mna, original vytiahnuta z 32GB iPodu.

    #385939
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Tak potom ten skrat, zle zapojenie apod.

    Na iPhonoch je tenky kovovy jazycek na kostre (resp. byval), ktory sa moze ulomit. Nestalo sa Ti to?

    #385942
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Ja som odletoval staru bateriu a na zakladnej doske boli take male pliesky (ak myslis to) a na tie som napajkoval tu dobru bateriu

    #385943
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Je mozne ze som ju zle naletoval alebo ze nejaky kontakt zle drzi na tej doske? Ja neviem

    #385948
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    EDIT: po dlhšom pozorovaní som si všimol jednu vec iPod som nabil na 100% (mám JB) a keď som na internete tak po 1% bateria klesa, keď robím niečo čo bakteriu zaťažuje viac napr. pozeranie videii, hranie hier) tak sa vybíja oveľa rýchlejšie (za 5-10 minút zo 100% na 0%) ale ako náhle sa vrátim na home screen (nič nerobím len mi svieti displej) tak sa mi bateria naspäť nabije :D čo to má znamenať ?! :D

    EDIT 2: iPod som som nabil na 100% odpojím z nabíjačky mám 94% spustím hru na cca. 3-4 minúty bateria klesne na 55%, vypnem hru a bateria sa do 1 minúty vráti na 84%, skúšal som čakať dlhšie no vyššie už nešla.

    Tak čo s tým môže byť ??

    #385999
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Ziadne rady?

    #386021
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Napajkoval si to na chuja

    #386028
    iTuxx
    Moderátor

    Jozko: myslim ze si zhrnul presne to, co nikto nechcel nahlas povedat :-D

    #386060
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    To som chcel pocut, horsie by bolo keby som musel zohnat druhu baterku… Takze to mam ocistit a prepajkovat?

    #386076
    iTuxx
    Moderátor

    Podla mna je pravdepodobnejsie ze si pri pajkovani roztavil plosky na doske ktore sa skratuju a to uz chce fistrona aby to dal dokopy. Tie plosky maju tendenciu “odplavat” pri vysokej teplote. Bez meracieho pristroja ale skrat nezistis.

    #386082
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Som si isty ze tie pliesky neodplavali pretoze ja som to robil opatrne a pajkovackou som tam naniesol len cin aby sa to spojilo, plieskou som sa ani nedokol, myslim ze to bude zle napajkovane skusim to odpajkovat a dam vediet ako to dopadlo. Moze to sposobit aj to ze jeden s tych 3 kontaktov je zle pripajkovany a ma zly kontakt alebo dotyk a preto to robi ?

    #389011
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Takze po dlhej dobe som to prepajkoval micropajkov ale bez vysletku stale sa rychlo vybija. @iTuxx ako by som to mohol premerat, ako by som mal postupovat ? lebo uz si s tym fakt neviem rady vyzera to ze je to pripajkovane dobre ale stale to nefunguje ako ma.

    #389088
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Nikto ? Žiadne rady ako by som to mohol premerat ?

    #389106
    iTuxx
    Moderátor

    no ako myslis ze by sa to malo merat? supou z bananu? Jasne ze meracim pristrojom.

    #389109
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    To mi je jasne ze meracim pristrojom, len chcem vediet ako mam postupovat ktorý kontakt s ktorým mam premerat ?

    #389117
    iTuxx
    Moderátor

    To je jedno. Su 3. Ani na jednom nesmie byt skrat.

    #389126
    Kubiss017
    Účastník (Participant)

    Ak som to spravne pochopil mam prilozit + a – ktori ide s meracieho pristroja ku 1. 2. a 3. kontaku pojednom sucasne + aj – , tak ze + a – minus prilozim k prvemu, potom druhemu a tak dalej ? Ak ano tak rozumiem ale ako budem vediet ze vznikol skrat ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.