Macbook pro late 2007 hláška a potom už len tma.

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Macbook pro late 2007 hláška a potom už len tma.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #535172
    kamilko14
    Účastník (Participant)

    Po zapnutí MPB vyskočilo nasledovné hlásenie na monitore a po následnom vypnutí a opätovnom zapnutí už ani ťuk. Prosím o radu, možno to niekomu z vás niečo hovorí, mne veru nie. Ďakujem za každú radu.

    #535173
    kamilko14
    Účastník (Participant)

    Nedal sa mi priložiť obrázok tak posielam link na danú hlášku:
    https://www.dropbox.com/s/4u1jpz3rj0oyi9i/Hl%C3%A1%C5%A1ka.jpg?dl=0

    #535174
    Bobona
    Účastník (Participant)

    Chybu Vam to pise 14=page fault. Tato chyba naznacuje, ze by mohla byt chybna RAM-ka. Alebo, ak ste nieco instalovali, mozu to byt nekompatibilne ovladace so systemom.

    Na Vasom mieste by som vyskusal nabootovat v “Save mode”, https://support.apple.com/en-us/HT201262, podrzanim klavesi “shift” pri starte, co deaktivuje vsetky nepotrebene ovladace, s ktorymi bo mohol byt problem.

    Ak to nepojde, skuste nabootovat z instalacneho CD/USB popripade, otestovat kompatibilnu ram z ineho zariadenia.

    Ja som sa s tymto problemom osobne nestretol, ale toto by mohol byt vhodny postup aj podla mna aj podla maleho internetoveho prieskumu.

    #535185
    kamilko14
    Účastník (Participant)

    Ďakujem pekne za rady. Skúsil som všetko čo ste mi poradili ale nič nepomohlo. Poslal som to chybové hlásenie aj do Swiss servisu a odpísali mi že je vadná mainboard a súčiastky už k tak starému modelu nemajú. Takže mi ostáva už len kúpa nového Macu.

    #535187
    dfx
    Účastník (Participant)

    Nemusi to byt doska. Moze to byt RAM alebo baterka alebo disk alebo kablik k disku. Odpoj disk, baterku a dvd mechaniku, vyber jeden modul RAM a skus spustit. Potom ho daj do druheho slotu a skus spustit. Potom skus to iste s druhym modulom RAM.

    #535202
    kamilko14
    Účastník (Participant)

    Ďakujem veľmi pekne za rady. Nakoniec bol vadný RAM modul. Po vložení nového Macbook opäť funguje.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.