Nový MacBook vs MacBook Pro 13”

Domov Diskusné Fóra Ostatné Nový MacBook vs MacBook Pro 13”

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 101 až 114 (z celkového počtu 114 )
  • Autor
    Príspevky
  • #278417
    Beiju
    Účastník (Participant)

    BSA by Ta neuznala. :)

    Vacsina odporucala macbook pro najma ked sa otvorila tema pred dvomi rokmi. A vacsine sa Air pacil aj vtedy. Ale cena…. Pokial si ochotny kupit si Air tak smelo do toho. Dnes je hardverovo vynikajuci a stale velmi nadcasovy. A os je velmi velmi ale velmi stabilny system. Je to tu vo viacerych temach preco ano,preco nie. Porovnavat sa to velmi neda. Pokial si alena tychto strankach,mam pocit ze mac si oblubis viac nez win. Bugy su,ale vacsinou minoritne. Ja mam problem jedine s tlaciarnou ze ju nemozem pripojit na Airport Express,lebo mi ju nenajde. A lexmark nejak aktualizaciu nevydava.

    vela stastia

    #278455
    Sajgon107
    Účastník (Participant)

    Nepovedal som ze to pouzivam :D len ze ci je ta moznost. Ano momentalne som pouzival len win takze neviem ako by som si zvykol :P
    Momentalne sa rozhodujem medzi macbookom air 13 alebo sony vaio serie S ( intel core i5 2.50GHz, 4GB ram, 128GB SSD, AMD Radeon(TM) HD 6470M + Intel® HD Graphics processing unit with dedicated Video Memory of 512 MB,) ten vychadza novy cca za 1300 eur.
    Diky za odpovede … :)

    #278470
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    zvyknes si … ja som po vyse 10 rokoch s Windows presiel minuly rok na Mac a veru nelutujem a nevratil by som sa.

    #278471
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ja som mal prvé PC roku 2000 (som bol ešte malý vtedy :-) ) a v roku 2008 som prešiel na Mac. Mal som kedysi na Macu aj Windows, ale ten som už odstránil a idem čisto len Mac :-)

    #278499
    Sajgon107
    Účastník (Participant)

    No este som sa chcel spytat ze keby sa teda rozhodnem pre Air tak by som bral asi ten s i5, 4 GB ram a 256 GB SSD. Je napisane ze to ma mat podsvietenu klavesnicu ale niekde som na booku nenasiel to cidlo podla ktoreho to zapnina .. :/ alebo je to inak spravene ?

    #278502
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    Apple pise ze je podsvietena tak urcite bude a samozrejme aj senzor je niekde zakamuflovany aby nekazil dizajn, dôlezite je pred kupou macu vediet aky specificky soft potrebujes mat. Ak si student tak office alebo iwork to nebude problem ale ak potrebujes alebo mas zakupene nejake aplikacie kt. su profi tak si skus zistit ci su rovnake aj na mac, 99.9% najdes ale to 0.1% nie (slovenske uctovnicke programy). Aj to 0.1% sa da poriesit cez virtualizaciu alebo boot camp, takze niet sa coho obavat.

    Pred 4mi mesiacmi som kupil moj prvy MBP a kupu nelutujem, ale ak by bol v tom case air aky je dostupny dnes tak samozrejme beriem air. Prechod na mac os X z win je velmi v pohode niet sa coho obavat, dokonca lion uz ma aj cestinu takze je to este jednoduchsie. Ak si zvyknes a opat sadnes na chvilu k win tak budes zdeseny ako si s takym cudom dokazal pracovat v minulosti. (môj kazdodenny pocit ked pridem do prace :D )

    #278542
    Sajgon107
    Účastník (Participant)

    Dakujem za odpoved …
    No momentalne pouzivam na svojom XP soft ako lexicon ( lexikon Anglickeho jazyka aj s moznostou prehratia slovicka … toto by som asi na macu najviac potrebval), aimp2 (na prehravanie mp3), niejaky ten kmplayer na prehravanie videa a filmov, a to je asi vsetko …

    #278544
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Lexicon – možno aj mne by sa zišiel :-)
    aimp2 – iTunes, VLC, QT
    Video – QT, VLC Player, MPlayerX, Movist, Plex

    #278563
    Sajgon107
    Účastník (Participant)

    S toho tvojho prispevku som niejako nepochopil ze ci tam ten lexikon alebo nieco podobne na macu je ? :P
    a BTW je to na macu tak ze ti ziadne video ani film neprehra ? ze sa to tam vsetko poziciava ? a ci je to tak isto aj v pripade ze by som chcel z USB chcel pustit niejake mp3 ? dalo by sa to ?

    #278564
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    prehrava samozrejme vsetky videa a mp3 ci uz stiahnute alebo zakupene ale iTunes obchod s hudbou na slovensku nemame :) takze ani ziadnu kupit nemozes.

    #278575
    Sajgon107
    Účastník (Participant)

    Aha … cize prehram vsetky video formaty aj mp3 z niejakeho USB drivru ?

    #278579
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ak ti kamoš na USB kľúči prinesie nejaké mp3-ky alebo DVD s filmom, prehrá to normálne, rovnako ako pod Windowsom. Akurát na Macu z toho bude lepší zážitok :-)

    #278592
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    No neviem ci sa da v pripade MacBook Air hovorit o nejakom “zazitku” pri pozerani DVD resp pocuvani hudby – ale kazdopadne hudbu prehra, filmy (po doinstalovani kodekov) prehra tiez bez problemov, DVD nemas kam vopchat (ak nekupis esternu mechaniku).

    A Lingea Lexicon je aj verzia pre Mac -> http://lingea.sk/elektronicke-slovniky.asp?p=Lexicon5platformy

    #278693
    Sajgon107
    Účastník (Participant)

    Diky za odpovede …
    Ano viem ze air nema mechaniku ale planujem si kupit velky externak kde budem mat veci ako fotky, mrp3 a filmy aby mi to nezatazovalo externy SSD.
    A este som sa zabudol spytat na jednu app co velmi casto pouzivam na win … je to youtube downloader
    taketo nieco (http://youtubedownload.altervista.org/). Je take nieco aj na macu ?

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 101 až 114 (z celkového počtu 114 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.