Nový MacBook vs MacBook Pro 13”

Domov Diskusné Fóra Ostatné Nový MacBook vs MacBook Pro 13”

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 114 )
  • Autor
    Príspevky
  • #180751
    macblogger
    Účastník (Participant)

    no povedal som moj nazor ,ze ked je niekto profesional a pise aj 2 hodiny na pc denne ,tak pozna klavesnicu naspamat….
    bol to moj nazor ,zamyslenie ,preco potrebuje profesional svetielko pod klavesnicou…
    a co sa tyka toho sklicka ,alebo skor kr-i-tu na iphone….
    tebe vadia moje komenty a podle teba je OK ked niektu tu na stranke ponuka za plnohodnotny iphone 25 eur a len za kr-i-t pyta 50 eur ???

    #180764
    mychaello
    Účastník (Participant)

    Ja cisto alibisticky hlasujem za MBP, samozrejme ze 2.53MHz verziu. Som totizto vlastnik tohto zariadenia a cca pred mesiacom som urputne bojoval s rovnakou dilemou. A som rad, ze som si priplatil.

    macblogger: na podsvietenu klavesnicu mam 3 pismenka: “OCI” – a to nenosim okuliare, ale je to fantasticka vychytavka. vcera som napriklad dlho do noci tukal do klavesnice a ked mi uz vadila ziarovka v izbe, tak som ju vypol a klavesnica sa pekne podsvietila a display automaticky stmavol – to je uplna fantazia, ked sa to nastavi samo podla svetelnych podmienok. a verim tomu, ze moje oci mi v duchu dakovali :)))

    #180777
    igi-s
    Účastník (Participant)

    Ja som zobral 2,26GHz a za zvysne peniaze rozdielu do 2,53GHz modelu kupujem radsej SSD disk ako rychlejsi procesor.

    #180778
    ygy
    Účastník (Participant)

    ale naco je ti ssd disk ? viem ze nad tim stale spekulujes ale hdd v macu je tiche a nevidim vyznam v ssd lebo je hrozne drahy a su male … nepoviem ssd je do airu ako stvorene …a ten 2.53 procak mi tiez pride zbytocny lebo tam rozdiel apsolutne nespoznas ale co by som ked tak urobil tak vymenil Ram na 4gb ..

    #180781
    igi-s
    Účastník (Participant)

    4GB RAM uz mam. A naco SSD? To myslis, ze SSD je len kvoli hlucnosti a vibraciam? Ved HDD je to najpomalsie na celom MB. Uz len vymenou za 7.700 ot MB doslova ozije. Velku kapacitu nepotrebujem, preferujem rychlost. Uz dnes mi mal prist SSD ale momentalna situacia s dostupnostou SSD (istych velkosti a znaciek) je zla. Tak mozno zajtra-napozajtra. Cenovo to cele vyjde ako MBP s 2,53GHz ale rychlostou ho isto predstihne.

    #180782
    ygy
    Účastník (Participant)

    a aku velkost si i vybral a kolko ta vysiel popripadne eshop ? a ides si to montovat sam ?

    #180794
    mychaello
    Účastník (Participant)

    igi-s: tak ved porad, do tohto by som tiez siel … ;) nejake som pozeral na nete ale este som to blizsie neskumal, som vyteseny z toho mojho MBP :)

    #180807
    igi-s
    Účastník (Participant)

    Velkost som vybral 128GB (momentalne mam na HDD disku v MBP asi 54GB s kniznicou iTunes a aplikaciami). Vsetko ostatne mam na NAS disku a pouzivam este ext. disk. Montovat ho idem sam, uz som menil aj RAM, nie je to problem, vsetko som si okukol, potrebny Torq skrutkovac mam. Mal by stat asi 353Eur. Ale su aj lacnejsie (bez Cache pamate) pokial nepotrebujes skoro tu najvyssiu prenosovu rychlost.

    #184125
    Petler
    Účastník (Participant)

    Zdravim MACkaci :)
    Som tu celkom novy a stihol som si zatial prejst celu tuto vasu diskusiu. Sam totiz v sucasnosti vazne premyslam nad kupou MB. Hlavnym zamerom preco sa priklanam k MB je, ze potrebujem slusny vykon (planujem sa v buducnosti venovat grafickej tvorbe najma cez Photoshop CS4 a ostatne produkty Adobe), dobru prenositelnost (som student a teda tato vlastnost je pre mna pomerne dolezita) a v neposlednom rade aj prijatelna cena (kedze som este student). Podla tychto mojich kriterii mi vychadza dilema medzi MB WHITE 13″ a MC PRO 13″.
    Moja otazka znie, ci mi bude splnat moje kriteria white, alebo by som mal radsej siahnut po drazsej verzii PRO. Este doplnim, ze veci ako Firewire, SSD a podobne ja asi moc nevyuzijem a co sa tyka krytu MB, tak ide mi hlavne o to aby zniesol pravidelne nosenie a nebol mi priliz zatazou. Vela ludi tu pisalo ze velky rozdiel vo vykone medzi nimi nie je, avsak mna zaujima ci bude zvladat white pracu na grafike ako PRO a premyslam ci by sa mi oplatilo dokupit vacsiu RAMku (na 4GB).
    Rozmyslam, ze by som si kupil MB cez AGEM, len maju v ponuke len starsiu verziu white a neviem ci sa mi neopalti aj pockat az po novom roku, kedy maju vyjst nove verzie PRO a teda ci by nevytlacili ceny starsich MB dole:
    http://www.agem.sk/?ref=JGNtZD0ndG92YXInOyRmbGFnPSdrYXRlZ29yaWUnOyRrYXQxPScxNCc7JGthdDI9JzU4MCc7JGthdDM9JzEzNzUnOw==

    #184126
    ygy
    Účastník (Participant)

    vykonnostne su na tom uuplne rovnako a na obidvoch pobezia vsetky programy rovnako … ak nevyuzijes sd a fw port tak uz ani o inom neuvazuj :)

    #184132
    vlk
    Účastník (Participant)

    Niekde som pozeral recenziu tak MBW s rovnakými parametrami ako MBP dosahoval lepšie výsledky ale iba o niečo.

    #184134
    ygy
    Účastník (Participant)

    s rovnakymi parametrami mbw o nejaku sek . rychlejsi :) http://www.mujmac.cz/art/hw/novy-macbook-testy-30-10-09.html

    #184135
    Petler
    Účastník (Participant)

    hlavne aby mi tam v poho slapal PHOTOSHOP CS4 a bol lahko prenosny… a myslite ze by mi stacila aj starsia verzia toho WHITE? http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13534918 a oplati sa kupit pred vianocmi alebo pockat az na buduci rok?

    #184136
    vlk
    Účastník (Participant)

    stary sa určite neoplati. teraz sa da kupit novy white za 830€ – akcia je do konca decembra. Potom je cena 930

    #184137
    monicqa
    Účastník (Participant)

    hmmm stary uz nie. ale upozornujem ta ze ci sa rozhodnes pre jeden alebo druhy, tu ramku asi budes musiet dokupit. ja mam novy mbp a 2gb je na fotokram malo, zvlast ked popri nom mas pustenych dalsich 10 programov

    #184145
    Petler
    Účastník (Participant)

    tu http://www.mzone.sk/katalog/macbook-165/produkt/macbook-13-new-2-26ghz-white-1613/ to je nejake drahe nie? ste pisali ze je do konca roka za 830 €, navyse aj ked vyuzijem zlavu 5% pre studentov… a ked si pridam este k tomu 4GB RAMku za 89 €

    #184146
    monicqa
    Účastník (Participant)

    zlavy sa kombinovat nedaju

    #184196
    Petler
    Účastník (Participant)

    pri tom MB WHITE 13″, ktory je teraz v akcii tu http://www.mzone.sk/katalog/macbook/produkt/macbook-13-new-2-26ghz-white-edu/ za 830 € sa neda nakonfigurovat priamo aj vacsia RAMka na 4GB? ked uz mi pisete, ze sa mi to oplati do RAMky v MB investovat… a inak po vianociach neviete ci nepadnu ceny nahodou este dole, alebo je len teraz ta zlava 100 € a na novy rok uz bude len drazsi? dakujem ;)

    #184207
    vlk
    Účastník (Participant)

    Myslím že dole už určite nepojde

    #184212
    ygy
    Účastník (Participant)

    cena sa bude držať ešte rok pokial nevíde nový model :D to je apple a keď výde nový model tak cena okamžite rapídne klesne :P

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 61 až 80 (z celkového počtu 114 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.