Nový MacBook vs MacBook Pro 13”

Domov Diskusné Fóra Ostatné Nový MacBook vs MacBook Pro 13”

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 114 )
  • Autor
    Príspevky
  • #180618
    ygy
    Účastník (Participant)

    vsetky kable su biele mighty aj magic mouse su biele iphone tiez preferujem biely sluchatka a ked to vsetko zapojim na hlinikovy , blee :P aj preto som volil biely .. pevny je dost a absolutnesa toho netreba bat :D svietovost displaya je velka takze v pohodke posvieti na celu klavesnicu a potom je tu iba rozhranie firewire a sd slot ano su to fajn veci ale rozhodne to nema hodnotu 300 E ..mbp 13″ je pre takych ludi co idu za znackov a to apple vyuzil o malinko lepsi model a tych 300 E mi pride ako cena za tu nalepku pro :P

    #180619
    Macik
    Účastník (Participant)

    Ok to beriem, takže ak by som sa mal rozhodnúť medzi Nový MacBook a MacBook Pro 13” 2,26 GHz – určite idem do bieleho MacBooku.

    Ale čo tak Pro 13″ 2.53 GHz? Neviem ale tá 4GB ramka ma láka… Ja potrebujem notas, ktorý mi zastúpi prakticky celý môj PC a skutočne rád dám o nejakých 500 evry viac teraz ako si budem o 2 mesiace trieskať hlavu a kupovať nový. Určite si na tom budem chcieť niekedy zahrať nejakú hru, mať spustený aj silnejší program… Nie je 2GB Ramky málo?

    #180620
    ygy
    Účastník (Participant)

    to spoznas sam .. ja pouzivam mac na net filmy hudbu fotky maily office a sem tam upravujem fotky vo volnom case a tak a mozem mat otvorenych XY programov a mac to stiha uplne s prehladom je to naozaj neuveritelne lebo win sa seka ked uz mas otvorene 3 okna a na macu 10 programov upne v pohode :D ale aj tak keby ti to niekedy chybalo tak v baleni som dostal navod ako vymenit RAM aj kutilsky :D su tam 2x 1 gb ram a iba ich vymenis za 2x2gb

    #180621
    Macik
    Účastník (Participant)

    ygy – takže hlas skôr za Bieleho, hej?

    #180622
    gabonov
    Účastník (Participant)

    urcite si kup biely, pomer cena/vykon je ovela lepsi

    #180623
    ygy
    Účastník (Participant)

    jednoznacne doporucujem biely ! :)
    a inak ja som ho tam tiez kupoval v avione u tej milej holky :D a ked som jej povedal ze si chcem kupit iwork tak ma zatiahla do kutu a povedala ze nech si to nekupujem ze sa to da v pohodicke aj stiahnu z netu :D

    #180624
    Macik
    Účastník (Participant)

    :D jj potom to bude určite ta istá :D zaujímavý prístup, to sa skutočne len tak nevidí :D

    len rozmýšľam prečo mi doporučila Pro (silnejší) a nie Bieleho… (ok cena a jej provízia, ale zas odhovorila ma od Airu, čo je iná pálka…)

    btw a čo prehrievanie? niekto to tu už nakusol, že ten kov lepšie odvádza teplo… Ja som niekedy schopný (nútení) byť za PC asi 15 hodín v kuse (viem, horšie než otrok v indii :D) nebude to bielemu vadiť? Nebude Pro v takomto hard prípade na tom lepšie? Podobné stavy sa môžu stavať častejšie, myslím s tým, že bude dlho zapnutý :/

    #180625
    peto01
    Účastník (Participant)

    a inak ak si študent a lebo to vieš cez nejakeho kupi tak rozdiel v cene je len €160.

    #180626
    monicqa
    Účastník (Participant)

    ahoj macik, mas pekny nick, keby si vedel ako ja mam rada macikov ;)
    tvoju dilemu som riesila presne minuly tyzden. ked pohladas, tak tu najdes aj temu. a zaujimave je, ze tam mi vsetci svorne odporucali mbp. nakoniec som sa rozhodla pren, ale len z toho dovodu, ze buduci tyzden ide kamarat z UK a odtial mi moze doniest mbp za cenu este nizsiu, ako sa tu kupi biely mb. inak by som isla do toho bieleho.
    ja tiez nevidim nejaky rozdiel (momentalne) medzi tymito dvomi mb, pretoze novy mb white sa uz postavil na uroven toho pro, az na par veci. tie si musis postavit pred seba a povedat si, ci ich vyuzijes. ja osobne by som prezila aj bez podsvietenej klavesnice, indikatora nabijania, firewire, aj bez hlinikoveho unibody, kedze uz tieto plasty by nemali praskat. cize ak chces platit 300 € len za imidz…
    beriem este to firewire za dovod ku kupe pro, ale inak su to naozaj len imidzove veci. a white ma este vacsi disk. naozaj, ak by som nemala tu moznost kupit ho lacnejsie, tak by som brala white.
    takze dont worry, macik ;) budes spokojny.

    #180627
    ivan.m
    Účastník (Participant)

    Macik, aby si potom neplakal po tyzdni ze ho mas cely doskriabny a spinavy. Tiez som sa bol pozriet na novy MacBook a vobec sa mi nezda dobry. Dokonca sa mi zda este horsi ako predchadzajuci model. Bola velka chyba urobit opierku na zapastie z leskleho bieleho plastu. Konstantne na nej budu otlacky a skrabance.

    A ta spodna gumena plocha bude sustavne spinava. Na tom modeli v obchode vyzeral akoby uz mal rok a to ho tam mali len par dni.

    #180628
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Preboha ygy, ako si dosiel na to ze WIN sa seka ked mas otvorene 3 okna? Co si s tym preboha robil??:D Ja pouzivam OSX aj WIN, podla toho aky software potrebujem. A su aj veci, ktore pod Win bezia rychlejsie ako OSX. Neprehanajme. Su to dost rovnocenne systemy.

    Podla mna praveze MB white je pre tych co idu po znacke, na normalnu robotu je tu MBP. Je cudne, ak niekto MUSI mat mac a vysolit tolke prachy, ale nechyba mu firewire…. Striktne povedane, na bezne internetovanie, office a filmy mu musi stacit notebook za 500 eur! Jedine ze by chcel… znacku, image a dobry pocit z toho. Nie je na tom nic zle, ak si to moze dovolit. Je to to iste ako ked si niekto moze dovolit drahy sperk. OK. Ale treba jednoznacne povedat, ze tvrdenie ze MBP je na paradu a MB white je na robotu je scestne.

    Co sa tyka prislusenstva, nova magic mouse a wireless keyboard sa podla mna o dost viac hodia k MBP. Su navrhovane k iMacu a ten je presne v dizajne MBP. Novy konektor adapterov aj remote su tiez hlinikove.

    Dalej presne potvrdzujem co pisal ivan.m. Vo viedni mali vystaveny novy MB white (mohol tam byt par dni) ale mali tam aj stare MB white (ktore tam uz urcite boli par mesiacov) a novy MB vyzeral STARSIE ako stare MB. Spodna strana vyzerala strasne (ta guma bola cela spinava a urcite len velmi tazko vycistitelna) a na plaste noveho MB bolo brutalne vidno kazdu spinku, chlp a nacapkanu mast. Na plaste stareho MB to tak zdaleka vidno nebolo (ale tiez bol spinavy). Za celu dobu co som tam bol, tak sa k novemu MB white nikto nepriblizil, takze pochybujem ze by to bolo tym ze by ho malo v rukach 1000 ludi. Bol to hodne velky Apple store a vystavenych tam bolo hadam 20 macbookov, ziadna tlacenica. Vsetky vystaveme MBP co som videl vyzerali ako fungl nove.

    #180629
    monicqa
    Účastník (Participant)

    mmhardky: nesuhlasim s tym co si povedal, vykonovo su tie dva mb naozaj takmer identicke, a porovnavat podla firewire ci pouziva niekto comp na robotu alebo na surfovanie alebo pozeranie filmov, je tiez scestne.
    nemusi kazdy firewire vyuzivat, ja robim grafiku a fw vobec nepotrebujem. ext. disk mam napojeny cez usb a dalsou moznostou je time capsule.
    co sa tyka toho vzhladu, je to mozne, ale s tymto nesuhlasim.

    #180634
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    OK, mozno som znel trosku prisne, ale ja stale zabudnem ze existuje aj 2.26GHz MBP. OK, tam respektujem ze tie rozdiely nie su velke, ale napriklad podsvietena klavesnica je podla mna velmi velke +. Aj ten hlinik… Aj to firewire… Ja si proste nemozem pomoct, v MBP proste vidim omnoho vacsiu hodnotu, tak ma zastrelte!:)

    #180639
    R
    Účastník (Participant)

    monicqa: zatiaľ som testy ešte nepozeral, pridaj sem prosím nejaké odkazy.

    #180640
    R
    Účastník (Participant)

    Zdieľam rovnaký názor ako mmhrady, hliníkové telo, a podsvietená kl. sú veci ktoré sa ocenia až po skúsení.

    A keby som ja mal dnes rozhodnúť medzi novým White a Pro 13 2.26, neváham a beriem Pro!…

    #180648
    ygy
    Účastník (Participant)

    neviem v akom shope si bol a ako sa tam staraju o tie maci ale moj mac je v poriadku ziadne skrabance spina ani nic aj ked priznavam ze raz za cas sa to musi pretriet handrickou alebo niecim lebo sem tam sa tam objavi nejaka “plpka” ale aj ta je vidiet len pod nejakym uhlom a utieram to len pre pokoj v dusi :) ale bavme sa tak ze vikon MBW a MBP 13 je uplne rovnaky a pre niekoho kto bude pouzivat mac len na domace uceli je mbp vyhodene peniaze ..

    #180650
    R
    Účastník (Participant)

    ygy: nemožem súhlasiť že sú to vyhodené peniaze. Ty máš síce takýto názor, ale niekto iný je zas ochotný dať naviac eurá navyše aby mal hliníkové telo. Keby sme to ale brali z finančného hľadiska – teda čo najlacnejšie, a zobrali do úvahy že FW, SD sa nikdy nevyužije, tak máš pravdu.

    #180653
    monicqa
    Účastník (Participant)
    #180655
    potkan666
    Účastník (Participant)

    macik:Pytal si sa tu otazocku,ze ako to je s tym,ked nemas podsvietenu klavesnicu.Aby som ti povedal pravdu.Ja osobne pouzivam macbook white iba v noci/vecer a na klavesnicu vidim,ale az tak na nu nekukam,pisem totizto tak ,ze pozeram na display :) ale urcite ked mas podsvietenu klavesnicu je to lepsie.Setri ti to oci.Proste to nemozes porovnavat.Ale fungovat sa da v pohode aj bez toho.

    Ale tato tvoja dilema mi proste nedala,a pobehal som fora a apple.com proste vsetko co mi napadlo.A dospel som k zaveru ze by som si asi presalen kupil ten PRO.

    Neviem podla toho co mne vyslo zo vsetkeho co som cital spravil Apple ten novy white uz viac ako obyccajny notebook.Neviem preco by som si ho kupil miesto Pro,ked si mozem dovolit aj drahsi model.Verim ze ti to je tazke sa rozhodnut.Ale to co tu znelo ze ten biely macbook sa sprepacenim zaserie je pravda,lebo som si uz aj ja vsimol,ze moj stary je trosku zazsltnuty.A to sa oneho staramn viac ako o frajerku.Proste je mi to moj najmilsi milacik…Takze ber Pro

    #180656
    ygy
    Účastník (Participant)

    monicqa ten clanok je od slova do slova cely prekopcney z mujmac :Dhttp://www.mujmac.cz/art/hw/novy-macbook-testy-30-10-09.html

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 114 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.