Mac OS 10.7 Lion?

Domov Diskusné Fóra Ostatné Mac OS 10.7 Lion?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 121 až 140 (z celkového počtu 170 )
  • Autor
    Príspevky
  • #271549
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Tak čo, tí čo máte Liona … myslíte že GM pôjde na predaj, alebo tam je ešte čo dolaďovať? :)

    #271553
    Xavier
    Účastník (Participant)

    Myslím si, že táto verzia pôjde rovno do AppStore. U Mac OS X boli vždy GM aj finálnymi verziami — to som čítal na jednom fóre, neviem, či je to pravda. iOS už malo aj viac GM v jednej verzii. GM Lion už mám ako hlavný systém a ide celkom fajn, ale stále cítim menšie spomalenie a cítiť, že TextEdit má problémy so stabilitou. Rovnako ako Preview, no Preview je na tom lepšie. Safari už tak neblbne. Grafické efekty fungujú oveľa hladšie než na predošlých Developer Previews. Ale výkon Liona sa vyladí postupne a niekde na 10.7.3 pôjde o poznanie lepšie než teraz.

    #271555
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Doladovat je co, este stale, ja ho mam sice na Macu mini a ide ovela lepsie ako predosla verzia.
    Naozaj je stabilnejsi, ale nebudem sa do neho hnat, az ked bude nejaka 10.7.2 alebo 10.7.3 verzia.
    Zatial mi staci vyladeny SL :)

    #271570
    hatto
    Účastník (Participant)

    uz mam teda gm aj ja:) len trosku neviem s tym full-screenom robit… ako dam app na full-screen a ako ju dam spat?:D

    edit: ok, uz som na to prisiel, jedine co neviem ako to zrusit na prehliadaci chrome

    #271596
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Prvých pár minút mi Mission Control/Fullscreen prišli strašne chaotické. Ale, keď sa na to zvykne, je to super :)

    #271602
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    hatto, na to som neprisiel ani ja.
    Asi to je nejake api, a musi to podporovat aj appka.
    Alebo nieco take…

    #271611
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Presne, ani ja som to na Chrome nevedel nájsť. A najskôr to bude tak ako hovorí Sagittarius

    #271715
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    SL ide perfektne na 1 GB RAM, bude mi to stačiť na Liona?

    #271723
    Xavier
    Účastník (Participant)

    Neverím, že SL ide perfektne na 1GB. Možno keď máš SSD. :D 2GB je podľa mňa minimum pre SL, takže rovnako Lion. Ale je rozdiel využívať OS s vlastnými funkciami a využívať tie funkcie aj s dodatočnými programami. Je to samozrejme relatívne. Ale 2GB určite!

    #271732
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Áno, je rozdiel pozerať obrázky cez Preview a spracovávať obrovské RAW fotografie vo Photoshope. Je pravda, že na Macu nič náročné nerobím, ale na bežné používanie mi 1 GB RAM bohato vystačil. A to nemám SSD. Pracuje svižne, zapnutie/vypnutie/spánok – prebudenie vždy OK. Asi najnáročnejšie čo robím – pozrieť nejaké to HD video. A ide, bez sekania. A taký Doom 3, síce na najnižšom rozlíšení (kvôli GMA X3100), ale ide.

    #271738
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    A co tak opatrit Macbook 2Gb RAM? Nemusis byt potom na pochybach ci zvladne Liona.:-)

    #271741
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ak sa po mojej výplate nájde niekto, kto bude predávať 2×1 alebo 2×2 GB RAMky vhodnej pre môj book, tak sa mu ozvem :-)

    #271808
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Jedna vec čo ma irituje, je to, že keď chcem ísť z Fullscreen Safari do space-u naľavo, tak potiahnem Tri prsty doľava, ale on to zoberie ako 2 prsty, a urobí mi Back v Safari :/ Neviem či robím chybu ja, ale robí to skoro stále.

    #272150
    Xavier
    Účastník (Participant)

    Mňa štve najviac to, že zmizla funkcia All Windows. Mal som nastavený pravý dolný Hot Corner. Keď som tam zašiel kurzorom, zjavili sa mi všetky okná, aj minimalizované. Mission Control ukazuje len tie zobrazené. Dosť som si na to navykol a teraz mi to chýba. Taktiež dosť blbne Safari. Roztočí sa Beach Ball (možno skôr Bitch Ball) a už môžem akurát tak zvoliť Quit. Na prvýkrát nejde spustiť Preview, TextEdit ani QuickTime, skoro stále totiž pri prvom spustení spadnú.

    #272153
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Treba si pockat aspon na 10.7.2, ten uz by mal byt stabilny. To All Windows poriadne stve aj mna, vsetky okna co nepouzivam minimalizujem a tym padom sa v Mission Control k nim nedostanem.
    Fakt nechapem preco to takto zmrvili

    #272163
    edkis
    Účastník (Participant)

    to EdDy:
    nastav si to na 4 prsty ja to tak mam a nerobi mi to uz problem :)

    #272165
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Už to nejako ide v pohode, asi to chcelo len zvyk, ale vďaka :)

    Skôr by ma ale teraz zaujímalo, ako spojazdniť to, keď sa chcem vo Finder-y alebo iTunes vrátiť o krok späť

    #272166
    dubak
    Účastník (Participant)

    myslim si ze ked vyjde better touch tools, tak tieto problemy s gestami sa vyriesia :)

    #272561
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    vie niekto kedy bude vonku?

    #272586
    hatto
    Účastník (Participant)

    tento mesiac podla vsetkeho ;)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 121 až 140 (z celkového počtu 170 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.