Kúpa MBP 13″

Domov Diskusné Fóra Ostatné Kúpa MBP 13″

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #317615
    sairik
    Účastník (Participant)

    dik pozrem jak pridem domov :) prvykrat mam mac tak sa musim este rozkukat :)

    #317619
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    farback: je to v i-stores v KE, ale videl som ze taku cenu ma aj m:zone v BA

    #317621
    dfx
    Účastník (Participant)

    Lukáš Raynor Majer: Ziaden 13” macbook nie je vhodny na hranie hier. Ak si tam chce dat windows cez bootcamp a hrat na tom hry, tak nech si kupi nejaky vykonny notebook s windows a usetri par stovak eur. Aj grafika v predchadzajucom 13” MBP aj v sucasnom 13” MBP je slaba na hry. Hranie hier na novom 13” MBP bude tiez utrpenie. Staci si pozriet tie linky, su tam aj testy vo viacerych hrach.

    Ak Apple ukonci podporu pre nejaky MAC OS X na nejakom macu, tak je to kvoli nepodporovaniu nejakej technologie, ale z technologii, ktore pouziva Apple, je jedno, ci ma Intel HD 3000 alebo Intel HD 4000 grafiku. Podpora obidvoch bude ukoncena sucasne, ale este par rokov potrva, kedze macy s HD 4000 vysli minuly mesiac. Apple nepouziva Direct X, tak je jedno, aku ma ktora grafika verziu.

    #317622
    dfx
    Účastník (Participant)

    sairik: To early, mid, late je podla casu, kedy to Apple vydal. Ale nemusi sa to vzdy pouzivat. Napriklad v roku 2009 vysiel MBP iba raz, tak staci pouzivat oznacenie MBP 13” 2009 a nie MBP 13” Mid 2009

    Lepsie je orientovat sa podla cisel, ktore dava Apple. Napriklad sucasny MBA 13” ma oznacenie 5.2 . Cela tabulka pre vsetky MBA je napriklad tu:

    http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Air

    #317625
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Ja by som bral ten novší model.
    Podľa mňa HD3000 na Photoshop a ostatné veci slabota.
    USB 3.0 je nadstavba, neviem na akej frekvencii bežia RAMky 2011 modelov, ale tie 2012 sú 1666MHz tuším, takže jednoznačne najnovší model.

    #317629
    McJobs
    Účastník (Participant)

    O dost väčši graficky narast u Intel integrovanych grafik pride buduci rok s Haswell procesormi, terajsie HD3000/HD4000 budu oproti tomu nic.

    Osobne by som si MBP13 dnes nekupil, rozlisenie 1280×800 nie je hodne nalepky “Pro”

    #317631
    poper
    Účastník (Participant)

    peterson:
    ked macbook air 13 ma 1440×900, preco nema tolko aj macbook pro?

    #317632
    JFK.
    Účastník (Participant)

    To rozlíšenie nechápem, tolko rokov už je totožné na Pro modeloch :(

    #317633
    Kamilo
    Účastník (Participant)

    preco myslis ze na psko je to slabota?

    #317637
    majdy
    Účastník (Participant)

    Nebojte hlavne, že nezaostáva nejak výrazne za konkurenciou, tá stále ponáka vzhľadom na uhlopriečku prevažne rovnaké rozlíšenie a na rok nám Apple spraví určite všetky Pro ako Retina MacBooky, tak budeme radi :)

    Lukáš:
    Načo to riešiš? Neporovnávaj windows, nemá také grafické rozhranie ako OS X, prepínanie okien, animácie, mission control, dashboard, minimalizovanie okien, vyskakujúci dock, v docku grid, fan efekty, plynulé otváranie okien, zatváranie, launchpad atď….mohol by som pokračovať….windows má jedine tak “”náročné”” (schválne v dvojitých úvodzovkách) aero a ten trápny 3D list otvorených okien keď držíš TAB a WIN, ktorý nikto nepoužíva.

    Tak sa zamysli:
    -za prvé: je dôvod na to aby nešiel takmer rovnaký systém ako bolo XP staré pekných pár rokov?

    -za druhé: na tom tvojom počítači nerobíš nič náročné, žiaden náročný photoshop ani nič náročnejšie určite, (už si to niekde písal) ani náročné hry a ani neverím, že by to rozbehalo niečo náročnejšie ako internet na dnešnú dobu, Apple si môže dovoliť odstaviť starý stroj, keď má kopec profesionálnych grafikov a dizajnérov vždy tie najnovšie stroje a keď nie, kúpia nové, peňazí majú dosť. Kúp nový stroj ak ti prekáža, ak nemáš peniaze, apple sa ti neprispôsobí,

    -za tretie: niekto predsa musí robiť soft podporujúci aj také staré stroje – Microsoft, aj preto nikdy nebude taký inovatívny ako apple, stále bude držať podporu a nikam sa nepohne, a keď tak len minimálne, čo si budeme hovoriť, Microsoft je rád, že môže zaplavovať aj “nižšiu vrstvu trhu” ako apple a to je ich silná stránka, preto majú taký podieľ na trhu,

    -za štvrté: neni možné, aby, keď sa inovuje SW, nebude sa inovovať HW, ani logicky to nejde. Apple sa posúva niekam dopredu, ale nenechá sa brzdiť starými zariadeniami, ako Microsoft,

    -za piate: niekde som čítal, že sa dá spraviť upgrade aj na nepodporovaných macoch, akurát to nieje oficiálna cesta a je otázne ako tam systém pôjde, aj preto bol už Lion nepodporovaný na veľa macoch, lebo Apple radšej zrušil podporu, akoby trápil užívateľov.

    MoRFi:
    Ja by som asi zobral ten nový, alebo spravil upgrade RAM a SSD na 2011 modely tak ako bolo písane na začiatku, ale ak by ma to netlačilo a nemusel kupovať teraz, počkal by som ešte rok a kupoval potom :)

    #317642
    Benne
    Účastník (Participant)

    Peterson, a ked vydaju dalsi rok s novymi grafikmi, tak potom ten dalsi rok uz budu lepsie procesory ovela, takze by som pockal este jeden rok, a vlastne si nekupim MBP nikdy, lebo dalsia verzia bude lepsia, tak za 10 rokov si poviem, ze uz som ich mohol mat tri, ale naco, ked dalsi rok je zas silnejsi stroj na trhu :D :D :D :D :D

    #317659
    poper
    Účastník (Participant)

    *modeli*

    #317675
    JFK.
    Účastník (Participant)

    No Benne to napísal klasickým spôsobom :D :D ale výstižne

    #317676
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    majdy: uz ho mam takze tak, ak budem pocitovat potrebu dokupim RAM a SSD, no myslim ze na moje pouzivanie to bude bohate stacit.

    Teraz by som sa skor chcel opytat na bateriu. Pri domacej praci odporucate mat MB odpojeny od siete a nasledne ho nabijat alebo aj ked je bateria pouzivat ho s adapterom? A bateriu ako novu nejak extra nabijat alebo je to uplne jedno?

    Dakujem

    #317677
    Benne
    Účastník (Participant)

    congrat k novemu kusu :) co si vybral teda ? :) ja osobne mam vacsinou MB doma na adaptery, sem tam ho vytahujem, nech sa vybije a nabije, tak raz za mesiac :)
    Tak prajem nech je hlavne bez poruch a nech funguje k radosti ;)

    #317680
    JFK.
    Účastník (Participant)

    MoRFi : batériu jednoducho nerieš :-)

    #317681
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Zobral som late 2011 2,4GHz/4GB RAM/500GB HDD. Ak to nebude postacovat tak dokupim RAM na 8GB popripade vymenim mechaniku za SSD disk na system. Neviem si predstavit naco by som tu mechaniku pouzival :)

    OK teda baterku neriesim :) Stal 995 a po odpocitani DPH 830€ takze spokojnost… :)

    #317683
    dfx
    Účastník (Participant)

    Co sa tyka baterky, tak ja zhruba raz tyzdenne ju necham vybit asi na 20% kapacity a potom ju nabijem naplno. Ta baterka nema pametovy efekt a neodporuca sa ju uplne vybit ale o to sa dufam stara elektronika. Za 3 roky mam asi 130 cyklov a zdravie baterky asi 85%. Vydrzi vyse dvoch hodin pozerania 720p videa, co su 3 diely serialu pricom je aj procesor zatazeny, tak myslim, ze je to celkom slusne.

    #317687
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Baterka u MBP 13″ mid2009 po 3 rokoch pouzivania (skoro vzdy bezal bez adaptera)

    http://oi48.tinypic.com/2laq4qp.jpg

    #317689
    Benne
    Účastník (Participant)

    takze ju furt vybijas a nabijas v podstate ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 57 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.