Kúpa MBP 13″

Domov Diskusné Fóra Ostatné Kúpa MBP 13″

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 41 až 57 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #317693
    wuttasi
    Účastník (Participant)

    peterson. pekna baterka :)

    #317713
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Benne: v podstate hej, aj ked bol polozeny doma na stole, nikdy nebol napojeny na nabijačke, pripajal som ked bola baterka na 1%. Len som chcel ukazat, ze aj takym sposobom sa da udrzat health nad 90%

    #317720
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Asi ju skor znici prehnana starostlivost :) Nabijas do 100% alebo lubovolne?

    #317723
    McJobs
    Účastník (Participant)

    skoro vzdy do 100%, ked sa objavi zelene svetlo na kabli, odpajam :)

    #317726
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    dfx: prečo by mal byť 13 palcový notebook zlý na hry? Ja také rád – príklad: ked sa hrám, pripojím externý monitor a bluetoothove myška a klávesnica (čiže notas ako “bedna” v stolnom počítači). Pohoda. A do školy si zoberem len ten ľahký a skladný notas. Či som doma, v škole, kdekolvek, všetko pekne u seba.

    Takéto riešenie sa mi páči, lenže Apple do 13p PRO modelov hadze Intel grafiky… čiže v mojom prípade by som musel MacBook + stolný PC, čiže v porovnaní s horným príkladom ešte dokupiť “PC bednu”… a ked by som sa chcel niečo zahrať mimo domova napr. na navsteve u bratranca, ked by sme dali nejaku tu hru cez LANku, proste by som bol obmedzený na staré hry… som chudobný študent, nemožem každé dva roky minut 1200 euro… alebo o pár stoviek viac na 15p model.

    Každemu vyhovuje iná veľkosť displeja, ja mám najradšej 13p a na takých sa mi dobre či už hrá, píše, pracuje… Apple nemá pre moju situáciu žiadne riešenie.

    a k tvojmu “je jedno, ci ma Intel HD 3000 alebo Intel HD 4000 grafiku. Podpora obidvoch bude ukoncena sucasne” – len aby sa nestala situácia ako v prípade iPod touch tretej generácie (okrem základneho 8 GB modelu, ten je rovnaký ako druhá generácia, takže tá sa neráta, ta je už moc stará) že nebude podporovať iOS 6. HW je podobný, tak ako je podobná HD3000 a HD4000 grafická karta.

    majdy: Windows 7 je kvalitou daleko pred XP, oba OS som dlhšie používal. Dokonca aj vec ovládače pre graficku kartu som nepotreboval, Win7 SP1 ho mal. Predtým som mal Win7 bez SP1, vtedy som musel inštalovať ovládače, s SP1 tam už bola. Áno, viem, že potom sa ťahaju s Windowsom kadejaké blbostí a je menej stabilný a pomalší, ale vdaka optimalizácii v inom smere pobeží v pohode a bez častejších pádov a BSoD aj na šrote, na Liona treba core2duo, 2GB RAM…

    Áno, na počítači nerobím nič náročne, ale ked natočím dlhšie video v HD a potom to spracovať cez iMovie, tak katastrofa… to že nerobím naročne veci ešte neznamená že nechcem “užívateľský komfort”… skusim takto: na počítači X, ktorý je priemer vo výkone, ide stredne náročný program 1 priemerne. Na druhom počítači Y, ktorý je rýchly, na nom ide naročný program 2 priemerne. No a na počítači Y ide program 1 VYBORNE. A o to mi ide.

    Windows pobeží na stovkách, ale čo si budeme klamať, je ich daleko viac, konfiguráciach, OS X na pár počítačoch, takže si nemyslím že ak by pridali k OS X Mountain Lion podporu tých troch starších grafických kariet že by to systém spomalilo. Viď Win7.

    “Apple sa posúva niekam dopredu, ale nenechá sa brzdiť starými zariadeniami” – lebo GMA X3100 v notebooku za 1000 euro v roku 2008, to je fakt “nové” zariadenie. Už vtedy to bol šrot.

    “aj preto bol už Lion nepodporovaný na veľa macoch, lebo Apple radšej zrušil podporu, akoby trápil užívateľov.” – hlavne že Microsoftu sa to na rozdiel od Applu darí :-)

    #317743
    zane
    Účastník (Participant)

    Zdravím, chcem sa len opýtať, či sa dá takto hardwarovo upgradovať aj Macbook Air. RAM sa tuším nedá, ale neviete ako je to s SSD?

    Tiež totiž zvažujem kúpu a 128GB, ktr. má reálnu kapacitu 80GB je zúfalo málo… A 256GB model je o dosť drahší, tak možno časom by som si upgradol 128GB verziu, ak by sa to teda dalo.

    #317812
    farbakp
    Účastník (Participant)

    to Morfi: tak som neodolal a vcera som ho kupil v Nay.. Macbook Pro 13, za cenu 1.099,- €.. s Orange kartou to vyslo este menej, celkovo 1.066,-€… idem skusat..:)

    #317818
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    farbakp: aky model a rocnik si si kupil?

    #317824
    farbakp
    Účastník (Participant)

    Macbook Pro 8,1, 13 palcovy, Late 2011, ver. 10.7.3 a ty..?

    #317830
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    MBP 13″ late 2011, i5 2.4GHz/4GB RAM/500GB HDD

    #317831
    Mito
    Účastník (Participant)

    zane: Kde si počul, že reálnu má 80GB? Však čistý Lion + iLife najnovší a máš voľných 100GB – ak ti je aj to málo odinštaluj si iPhoto, iMovie a podobné veci a máš ešte omnoho viac miesta. Inak dá sa upgradovať, OWC nedávno predstavil 240GB SSD pre 2012 Air

    #317833
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    ja som kupil tak pred mesiacom 13″ a som spokojny sice v OS X este nemam az taky uplny prehlad ale inak velmi dobry co sa tyka hier co chcem si zahram neaky narocny som neni. Dal som si aj WIN 7 cez bootcamp prave vcera a setko slape. Daval som ho hlavne kvoli neakej tej hre a vzhladom na to ze idem na ekonomicku a aby nahodou neboli neake problemy s neakym programom tak preistotu

    #317844
    zane
    Účastník (Participant)

    Tomas128: Nie je lepsie to riesiet cez Parallels Desktop?

    #317886
    sairik
    Účastník (Participant)

    OT: tak nasiel som na mojom macbook air 13 …. mid 2011 … je to posledna verzia? (s HD3000 ?) dik za info

    #319521
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Posledná verzia má HD4000, Ivy Bridge. Staršie maju HD3000 a Sandy Bridge

    #319523
    Tomas128
    Účastník (Participant)

    neviem mne to takto vyhovuje…to mam len na hry starsie to mi uplne staci to len po nete s kamosmi na prazdniny a po prazdninach pravdepodobne pojde win prec

    #319577
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Peterson: ono sa takto da udržať vysoký battery health, ale netreba zabudat na “cycle health” (neviem to nazvať ani ako sa to vola odborne). ja odpajam od elektriky len ak idem niekde mimo. Mám síce batteryhealth okolo 90% ale od septembra 2008 (vtedy som dostal MacBook) nemám cez 300 cyklov. A to mám baterku čo vydrží 4 hodiny (od výroby) kebyže mam baterku s vydrzov 8cca. 7 – 8 hodin ako dnes, tak tých cyklov by bolo ešte menej.

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 41 až 57 (z celkového počtu 57 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.