Kúpa MBP 13″

Domov Diskusné Fóra Ostatné Kúpa MBP 13″

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #87116
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    potreboval by som poradit. Zajtra planujem kupu MBP 13″ a zvazujem bud model late 2011 alebo posledny. Jedna sa o najnizsiu konfiguraciu teda late 2011 2,4GHz/4GB RAM/500GB HDD, alebo posledny 2,5GHz… Moje poziadavky na HW nie su vysoke, skor mi ide o to ci si o 2-3 roky nepoviem ze skoda ze som nekupil ten novsi model s novsim procesorom, grafikou a USB 3. MBP potrebujem na bezne uzivatelske rozhranie. Rozdiel v cene je cca 260€.

    Toto bude moj prvy vlastny MBP takze nemam skusenosti s tym ako dlho to vydrzi a postacuje poziadavkam bezneho sveta.

    Dakujem za kazdu radu :)

    #317573
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Vsetko je o prachoch… kup si to co si mozes dovolit. Ak tych 260 Euro nebudes dalsi rok oplakavat, tak si kup ten novsi.

    #317574
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Neoplakaval by som ich velmi ale radsej by som dokupil nejake prislusenstvo, lebo je to slusny rozdiel a tak sa pytam niekoho skuseneho kto to mozno raz riesil a olutoval ze kupil slabsi :)

    #317575
    dfx
    Účastník (Participant)

    Kup si ten starsi. Za 260 eur si kup 8GB RAM, 256GB SSD disk a este taku usb skatulku na ten 500GB disk. Ak sa nepokazi, tak aspon na 5 rokov mas pokoj.

    #317576
    peter.biely
    Účastník (Participant)

    suhlasim s dfx
    inak je sice pekne ze USB3 je 10x rychlejsie ako usb2, ale:
    ked mas klasicky externy HDD – prenosova rychlost cez usb 2 je cca 33MB/s, na usb 3 ti platne pustia cca 60-90MB/s, cize prakticky 2-3x rychlejsie ako usb 2. takze zalezi kolko mas casu :)
    Este dodam, ze tiez som kupil late 2011 MBP, natlacim do toho par GB ram akurat HDD som dal 7200ot. WD

    #317578
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    No zvazoval som investiciu do ram a ssd disku. Ale asi by som odpojil mechaniku a dal mensi SSD len na system.

    #317582
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Rozdiel je tam hlavne v grafickej karte, je výrazne výkonnejšia a ako má Apple vo zvyku, kludne sa pri dalsom, pripadne po nom vydanom OSX skončí podpora HD3000 a minimum bude HD4000…

    #317585
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Toho sa obavam. Niekde som cital ze rozdiel je cca 40-50%. Nie som nejaky hrac alebo grafik, ale obavam sa podpory. No viac menej som sa rozhodol pre model late 2011 ak ho este zajtra budu mat a radsej si casom upgradnem ram a ssd.

    #317594
    Benne
    Účastník (Participant)

    preco sa obavate podpory, ked najnovsi OSX podporuje modely 2007 a starsie ? Myslite ze o rok povedia, ok, tak teraz sekneme podporu od 2011 a vyssie ? :D kup lacnejsi a za 260e si pokupis kopec prislusenstva… ja som kupil pred dvoma rokmi slabsi a nelutujem ;)

    #317595
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Tak som sa aj rozhodol. Zatial bez prislusenstva a potom postupne ak bude nieco treba. Beriem model late 2011 a dufam ze zajtra este bude :)

    #317597
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Myslim, ze si sa rozhodol spravne… Prislusenstvo si mozes dokupit aj o rok. Grafiku ale nevymenis.

    #317598
    MoRFi
    Účastník (Participant)

    Viem ze to nevymenim. Ak by ma to v buducnosti mrzelo tak sa pozriem po inom a moja chyba bude stat rozdiel ceny – 260€ :)

    #317599
    farbakp
    Účastník (Participant)

    to Morfi: teraz je v Nay akcia.. to myslis ten ? aj ja nad nim uvazujem..

    #317600
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    preco sa obavate podpory, ked najnovsi OSX podporuje modely 2007 a starsie ? – modely s core2duo a vyššie. Máme doma PC s 1,6 GHZ AMD Seprom (32bit, jedno jadro) a Win7 ide uplne super. Zato Lion vyžaduje výrazne vyšší výkon. Kde je optimalizácia?

    #317601
    Kamilo
    Účastník (Participant)
    #317604
    dfx
    Účastník (Participant)

    Tie grafiky sa daju porovnat napriklad tu:
    http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-4000.69168.0.html
    http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-3000.37948.0.html

    V katkosti ta novsia je asi o 30% vykonnejsia a ma novsi DirectX, ktory aj tak MAC OS X nevyuzije, lebo to vyvinul Microsoft pre Windows.

    #317608
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    A ak si dá Windows cez Bootcamp?

    #317610
    suley
    Účastník (Participant)

    Prečo by to robil :)

    #317612
    sairik
    Účastník (Participant)

    nechcem zakladat novu temu tak to dam tu, podla coho urcijete toto “late” a podobne ? je mi jasne ze to bude asi podla mesiaca kedy sa vyrobil? alebo ako? nikde som to nevidel napisane, kupil som v stredu air a zatial som to nikde nevidel :) dik

    #317614
    Darth
    Účastník (Participant)

    @sairik: podla produktoveho cisla vies zistit je aky je to model (early, mid, late), neni to podla mesiaca vyroby ale cas uvedenia applom do predaja… zistis aky mas ked kliknes na jablcko v liste -> about this mac -> more info

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 57 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.