Battery Health 78%

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Battery Health 78%

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #77132
    RedyMex
    Účastník (Participant)

    Nazdarte,

    chcel by som sa opytat nejakeho skuseneho mac usera, ci je normalne mat battery health na 78% po 157 cykloch resp 19 mesiacoch?

    #261277
    RedyMex
    Účastník (Participant)

    este teda dodam, ze je to MacBook Pro, Core 2 Duo 2,26GHz, 4GB 1067 MHz DDR3 s GeForce 9400M

    #264447
    Sanata
    Účastník (Participant)

    No bohužial sa to stáva… Ak máš apple care, tak môžes skúsiť žiadať o novú baterku, ale na istat sa nespoliehaj, že ukáže presne rovnakú kapacitu ako apple diagnostika…

    #264568
    yurayko
    Účastník (Participant)

    naformatuj a uvidis, ze hned to skoci na 90%

    #264570
    shelbygt
    Účastník (Participant)

    No s tou vymenou by som neratal ja mam to iste az nato ze cykly su 868 a este je v zaruke a povedali mi ze na baterku je len 1 rok zaruka.

    #264571
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    868 cyklov? a to sa ako podarilo? Ja mam notebook cca 2 roky a nabijam ho cez den potom ho zaklapnem pouzivam na bateriu a doma opat nabijam cize ho denne nabijam 2 krat. Ak pocitam ze sa dobijanie pocita ako 0.5 cyklu tak moje cislo priblizne sedi. Health mam 79% podla iStat.

    #264572
    shelbygt
    Účastník (Participant)

    No ja mam Health 65% a tie cykly no ja ti ani neviem ako sa mi to podarilo…no prislo to samo… :-)

    #264853
    Sanata
    Účastník (Participant)

    S apple care je záruka na batériu 3 roky :)

    #264858
    Milu8
    Účastník (Participant)

    Moja baterka na stroji kupeneho v roku 2008. Kalibrujem baterku 1 za mesiac. Pouzivam ju asi tak-v nabitom v
    stave ju necham par hodin potom odpojim nabijacku a vyuzivam baterku. easy
    Screen shot 2011-05-20 at 21.48.53.png

    #264859
    Jaem
    Účastník (Participant)

    Skuste resetnut PRAM a SMC, odporuca to aj Apple. Cesky navod tu: http://goo.gl/gLCOy

    #264865
    Xfire
    Účastník (Participant)

    okey tak
    PRAM a NVRAM reset – “alt + cmd +P + R” – zapnut macbooka a drzat tie tlacitka pokial znovu nezaznie uvodny zvuk macbook pri bootovani!

    SMC reset: “Shift +ctrl + alt + power button” – vypni macbooka pripoj na napijacku a pri vypnutom stave drz tie klavesy cca 5-8sek… potom ich pust a blikne ledka na nabijacke.. potom macbooka zapni.

    tieto viem ze aspon raz mesacne je dobre robit…

    ale zaujimalo by ma ako spravit efi reset na macbookoch od 2009roku… staci drzat power button? hmm a potom sa automaticky zapne mac ale predtym blikne par krat sleet ledka?

    #264866
    lindus
    Účastník (Participant)

    Jaem cital som to no neviem ktora je ta klavesa co tam pise comann???? PORADIS MI?DIK

    #264868
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Je tam preklep a ma to byt “command” cize cmd resp na starsich strojoch “jablko”

    #264873
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ja mám 149 cyklov a 92% health, ale tá výdrž ide evidentne dole …teraz mi už ani nikdy nezasvieti výdrž cez 5:00 hodín … už je to vždy okolo 3:20 alebo tak …a si pamätám, pri prvých cykloch …tam bolo aj 7:00
    wrrr, niekedy keď si nato spomeniem, ma to trochu sere …
    a myslím si , že na SVK baterku v žiadnom prípade nevymenia, to je strata času a strata Mac-u na určitý čas…

    #264874
    R
    Účastník (Participant)

    Cyklov 395 a život 84%. Vek MBP je 22 mesiacov.

    #264905
    petiar
    Účastník (Participant)

    To je jasné, že tý výdrž nikdy nie je taká ako uvádza výrobca – pre môj MBP to bolo myslím 7 hodín, ale kdeže. To možno tak s vypnutým displejom, WiFi a BT a bez akejkoľvek spustenej aplikácie. Teraz ani neviem koľko mi vydrží, nejaké 3 hodiny myslím, cyklov mám vraj 185 a health 88%, ale je mi to jedno. To sú čísla pre tých, ktorí majú počítač na ťuťuli-muťuli, ja na tom potrebujem pracovať a nie riešiť blbosti. :-) Elektrická zásuvka je dnes už všade.

    #264951
    lindus
    Účastník (Participant)

    sleep…mslel som si to aj ja,ale dikes

    #277722
    rre
    Účastník (Participant)

    Ja mám zrovna 88% podľa Coconut a mám 63 cyklov. MBP má rok. Dosť ma to štve. Mám síce Apple Care ale neviem či mi to v CCC vymenia. Skôr asi nie.

    #279168
    Safer
    Účastník (Participant)

    cafte, mam taky problem mam MacBook Pro 13 (procesor i5, 4GB RAM) kupovany 26.6…. ukazuje mi 19 cyklov a mam 90% health…

    co s tym? bojim sa ze zachvilu mi odide cela baterka ak to pojde takymto tempom….

    niekto pls help…. diki

    #279172
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    hmm mam rovnaky mbp ale healt 97% a 38 cyklov. Ako sa spravas k tej baterke?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.