Battery Health 78%

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Battery Health 78%

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #279174
    rre
    Účastník (Participant)

    Po rekalibrácii baterky mi nabehlo 91%. Čo sa týka správania sa k baterke určite sa netreba obávať toho nechať ju na nabíjačke aj týžden vkuse. Ja som ju stále keď sa nabila hneď vybíjal a späť nabíjal a myslím si že to mi zo značnej časti do takéhoto stavu dopomohlo. Ďalšia vec je že hranie hier a iné veci zaťažujúce procesor na 50, 60% a viac určite nerobiť na baterke. Toto si myslím že bola moja najzásadnejšia chyba. Strašne to ničí baterku.

    #279176
    Safer
    Účastník (Participant)

    @peter.pastier: ja ten MBP pouzivam cez tyzden tak ze vecer nabijam a cely den v robote som na baterke (do skoro uplneho vybitia) ale niekedy sa podari ist aj na zastrcku, no a cely vikend som potom na nabijacke… v praci pozivam net a office… doma team fortress 2, net, a este doma vytvaram wifi router cez MB

    a ako teda by som ho mal pouzivat aby sa neznizovala tak rapidne zdravie baterky?


    @macguy
    : ako si spravil kalibraciu ??

    #279186
    mmichaela
    Účastník (Participant)

    Hlavne baterku nevybijat do menej ako 50%.

    Mne sa ale niekedy stava, ze ked sa donabija, napisane je 100% a do co je strcene v pc je zelene, ale casom to klesne na napr. 96% a stale to svieti zelene. Neviem co vtedy robit, a ci je to velmi zle. Chvilu robim na baterke, a potom to zase zapojim.

    #280921
    sjm-
    Účastník (Participant)

    jeden z dovodov ze som si zaobstaral mbp je bateria. no nikde som nenasiel ci sa mam o nu nejak specialne starat, nabijat. osobne nabijam uz ked je bateria cca 10percent. je to chyba? mam nabijat az ked sa mi sam vypne ?

    #280923
    Anonymný
    Neaktívny

    Ja som z Apple dostal vymenou novu bateriu pre iBook G4 12″, hned po prvom plnom nabiti ukazala 94% a takto to drzi doteraz.. jednoducho 94, 32 cyklov. Odzaciatku. :) Co s tym..pouzivat, neriesit.

    #280932
    miro r
    Účastník (Participant)

    .

    #280934
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    Paneboze. Baterka je v pocitaci na to, aby sa normalne pouzivala. To znamena – ked potrebujem pracovat na baterke, pracujem na baterke. Ked potrebujem byt pripojeny do siete, tak sa pripojim do siete. To je vsetko. Baterka toho vydrzi dost a ked raz odide, tak sa jednoducho kupi nova. A to, co tvrdi mmichaela, teda ze nevybijat do menej ako 50%, je pekna sprostost. Naco by mi bola baterka s vydrzou 10 hodin, keby som ju nemohol pouzivat? Jednoducho sa k baterke spravajte uplne normalne, ona si s tym uz nejak poradi :-)

    #281862
    rre
    Účastník (Participant)
    #322674
    tback
    Účastník (Participant)

    vidim, ze je tu podobny topic, tak nebudem vytvarat novy a opytam sa rovno tu :)

    mam necele 2 roky mid-2010 macbook pro 13″ , pocet cyklov 179 a battery health je uz len 81%
    na apple supporte som sa dozvedel, ze je to na dany pocet cyklov prilis nizky udaj, a mal by som poziadat bezplatnu vymenu baterie v apple store
    neviem vsak, ako to chodi na Slovensku, kedze pocitac bol kupovany “len” od premium resellera, a ci nie je potrebne dat ho napriklad do servisu na vymenu baterie, kedze stroj je este v zaruke (avsak zaruka na battery sa mi zda, ze je len rok)

    moze byt nizky battery health fatalny? alebo sa nemusim o nic strachovat a pouzivat dalej?

    vdaka;)

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.