macOS Sierra: Ako obnoviť zatvorené taby v Safari

Poznáte to, niekedy pri zatváraní viacerých otvorených záložiek v Safari zistíte, že ste omylom zavreli aj jednu, ktorú ste potrebovali. Dopracovať sa k takej záložke bolo v OS X celkom problém, pretože jednoduché CMD+Z nestačilo a museli ste na to ísť cez históriu prehliadania.

macOS Sierra však prináša jedno užitočné uľahčenie, ktoré využijú nielen majitelia MacBooku a MacBooku Pro s Force Touch, ale aj majitelia počítačov bez Force Touch technológie. Jednoducho na to, aby ste obnovili záložku v Safari v macOS Sierra, vám stačí už len podržať tlačidlo (+) pre otvorenie nového tabu. Reakcia systému je skutočne plynulá aj na starších zariadeniach a občas sa vám tu môže stať, že zoznam naposledy zatvorených záložiek vysuniete omylom. Otvorenie nového, prázdneho tabu sa inak nijak nezmenilo a stačí, aby ste len ťukli na touchpad.

macos-sierra-naposledy-zavrete-taby-safari

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.
Apple John Ternus Tim Cook
pokračovanie článku

Tim Cook končí, novým CEO Apple bude John Ternus!

Špekulovalo sa o tom v poslednej dobe naozaj výrazne. Aj v súvislosti s odchodom viacerých vysokopostavených manažérov spoločnosti Apple sa skloňoval možný odchod Tima Cooka z role CEO spoločnosti Apple. Známy bol pritom už aj jeho nástupca - John Ternus.