Budúci iPad Pro a iPad Air presunú prednú kameru na bok displeja

iPad Air 2024 Mockup MacBlog
Apple dokázal v roku 2022 príjemne prekvapiť, keď presunul prednú FaceTime HD kameru z vrchnej strany iPadu na bok. Tento trend budú zrejme nasledovať aj ďalšie modely.

Viacero zahraničných správ totiž hovorí o tom, že budúca generácia tabletov iPad Pro, ako aj iPad Air, presunie prednú kameru nabok, a to vrátane modulu Face ID. Dokazovať túto zmenu má aj kód v systéme iOS 17.4. V ňom sa totiž ukrýva informačná hláška “Počas nastavovania Face ID musí byť iPad položený horizontálne s kamerou nad displejom.”

Pritom treba poznamenať, že iPad 10. generácie, ktorý už takouto kamerou disponuje, sa spolieha na snímač Touch ID ukrytý v zapínacom tlačidle. Zmena však dáva zmysel, keďže ako operačný systém iPadOS, tak aj oficiálne príslušenstvo a v neposlednom rade aj Apple na propagačných záberoch sa snaží prezentovať svoje tablety čoraz viac v horizontálnej polohe.

O tom, že sa príjemnej úpravy dizajnu dočká iPad Air, píše na sociálnej sieti X aj leaker ShrimpApplePro. Zaujímavé však je, že na rozdiel od iných správ, tento informátor si nemyslí, že by sme sa v dohľadnej dobe mali dočkať 12,9-palcového iPadu Air. Väčšina sa však zhoduje na opaku, teda že Apple v blízkej budúcnosti predstaví Air v dvoch veľkostiach.

Zdroj: MacRumors (#2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.