Apple chcel priniesť podporu Apple Watch na Android, trvalo mu to tri roky

Android Apple Watch
Krátko po tom, ako do platnosti vstúpil na pôde Európskej únie zákon DMA, vláda USA podala žalobu na Apple z monopolných praktík na tamojšom trhu. Súdny spor sa mimo iného dotkol kompatibility hodiniek Apple Watch s telefónmi so systémom Android.

Toto je bod, kde však Apple výnimočne potvrdil jeden zo svojich zrušených plánov. Spoločnosť v reakcii na žalobu totiž uviedla, že sa pokúšala o kompatibilitu hodiniek Apple Watch so systémom Android tri roky. Napokon však k tomu nedošlo, keďže tomu bránili technické obmedzenia. Nemalo preto zmysel viac na projekte pracovať a bol zrušený. O projekte sme však už počuli aj v minulosti. Konkrétne v roku 2023, Mark Gurman v jednej zo svojich reportáží na Bloombergu prehlásil, že Apple zvažuje rozšíriť kompatibilitu svojich hodiniek so systémom Android.

Kalifornský gigant nemá vo zvyku odhaľovať svoje plány, najmä tie zrušené, v prípade súdneho sporu však môžeme očakávať, že spoločnosť odhalí viaceré veci, ktoré nemali oficiálne nikdy vyjsť na povrch. Tu sa tak stalo z dôvodu, že v jednom z bodov žaloby vláda uvádza, “….Apple Watch – sú kompatibilné iba s iPhone. Takže, ak Apple privedie zákazníka ku kúpe Apple Watch, pre užívateľa bude prechod na iný smartfón drahší, keďže si bude musieť kúpiť aj nové hodinky kompatibilné s Androidom.”

Samotná žaloba má 88 strán. Na nich americká vláda popisuje viaceré praktiky, ktorými Apple zneužíva svoje dominantné postavenie na trhu. Spomína napríklad kritizovanie obmedzenej kompatibility funkcií hodiniek s iPhonom, obmedzovanie možností rastu aplikácií, potláčanie herných služieb v prospech Apple Arcade, blokovanie niektorých komunikačných aplikácií, ba dokonca sabotovanie konkurencie, napr. Amazon Fire Phone. V jednom z bodov vláda dokonca spomína, že Apple nepriamo núti, aby deti používali iPhone a nie Android.

Apple Watch SE 2022

Zdroj: 9to5mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.