Apple zrejme ohlási nový iPad Air budúci týždeň

Rok 2023 bol mimo iného výnimočný aj tým, že Apple nezačal predávať ani jeden nový model iPadu. Tento rok sa to ale zmení, spoločnosť môže predstaviť novinky už budúci týždeň.

S informáciou prišiel profil Instant Digital na sieti Weibo, ako aj čínsky portál IT Home. Kým na sociálnej sieti sa šíri informácia, že dôjde k ohláseniu noviniek, spravodajský web upresnil, že k tomu dôjde 26. marca, teda budúci utorok. Je však možné, že web tak usúdil na základe produktovej databázy Amazonu, kde je na tento deň naplánované spustenie predaja pre viacero ochranných puzdier.

O tom, že novinky budú prinajmenšom ohlásené tento mesiac, hovorí aj novinár Mark Gurman z Bloombergu. Podľa neho dôjde k uvedeniu noviniek buď koncom tohto mesiaca alebo začiatkom ďalšieho. Prikláňa sa však skôr k aprílu, pretože Apple ešte vždy pracuje na verzii systému iPadOS 17.4 pre tieto modely, aby ich dodal do fabrík. Očakáva sa pritom, že na trh budú uvedené nové modely iPad Pro s čipom M3, OLED displejom, tenšími rozmermi, prednou kamerou s Face ID na širokej strane displeja, upravenou zadnou kamerou, a možno podporou MagSafe nabíjania.

Rovnako tak sa očakáva uvedenie dvoch modelov iPad Air, a to v 10.9″ a 12.9″ veľkostiach. Okrem novej, väčšej verzie by mali oba nové modely na rok 2024 priniesť novinky ako sú čip M2, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6E. Obe veľkosti by mali navyše disponovať prednou kamerou na boku presne, ako to má dnešný iPad 10. generácie. Podľa profilu Instant Digital na sociálnej sieti Weibo mali tento týždeň čínski výrobcovia expedovať prvú várku tabletov letecky do USA.

iPad Air 2024 Mockup MacBlog

Zdroj: MacRumors (#2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.