WhatsApp spúšťa podporu pre Picture-in-Picture

Videohovory cez váš iPhone budú po novom podporovať aj režim obraz v obraze.

Počas komunikácie tak bude možné presunúť hovor do zmenšeného okna a zároveň sa venovať na smartfóne aj niečomu ďalšiemu. Príchod PiP funkcionality avizoval WhatsAppe ešte v závere minulého roku.

Doteraz takáto možnosť dostupná nebola. Pri prepnutí mimo aplikáciu na iPhone sa videohovor pozastavil. Najnovšia aktualizácia po presune z WhatsAppu napríklad do inej aplikácie automaticky zmenší okno s videohovorom. Rozhovor tak môže pokračovať ďalej bez prerušenia.

Režim obraz v obraze sa na iPhone objavil s vydaním iOS 14, no v prípade aplikácií tretích strán je potrebná implementácia zo strany vývojárov.

zdroj: WhatsApp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.