Apple Maps pridávajú v Nemecku navigáciu pre cyklistov

Aplikácia Apple s novou verziou prináša trasy s podrobnou navigáciou pre cestovanie bicyklom.

V apke tak bude možné trasovanie po cyklopruhoch, cyklotrasách a ďalších komunikáciách, ktoré sú vhodné pre jazdu na tomto dopravnom prostriedku. K nim Apple pridá informácie o prevýšení, rušnosti konkrétneho úseku a prípadných schodoch na trase. Update je prepojený aj s Apple Watch, kde budú k dispozícii hlasové navádzanie a takisto haptická odozva. Vďaka tomu bude cyklista plne sústredený na cestu, po ktorej práve ide.

Spolu s cyklotrasami Apple Maps získali aj podrobnú navigáciu v mestách ako Hamburg, Mníchov či Berlín. Pribudlo tak detailnejšie značenie či 3D modely lokálnych dominánt.

Navigovanie pre cyklistov ponúka Apple aj v ďalších mestách sveta – mimo USA, Číny a Japonsko sú to napríklad Barcelona, Londýn či Toronto. Spoločnosť tak pokračuje vo svojom úsilí dobehnúť Google Maps, kde je cyklonavigácia k dispozícii už trinásť rokov a pre viac ako 30 krajín.

zdoj: Apple

cover: Pexels / Pavel Danilyuk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.