Presťahuje sa Siri do dynamického ostrovčeka na budúcich iPhonoch?

Inteligentá asistentka Siri sa po rokoch opäť presťahuje. Po dlhé roky sme ju mohli nájsť v spodnej časti obrazovky. Od svojej premiéry na iPhone 4S si však prešla mnohými zmenami bývania. Najprv sa ukrývala pod Dockom, eventuálne si privlastnila celú obrazovku, len aby sa neskôr zmenšila do guličky v spodnej časti obrazovky. V iOS 17 sa Siri presťahuje nahor, do oblasti Dynamic Island ostrovčeka.

Tento ostrovček dnes slúži na zobrazovanie rýchlych a užitočných upozornení, ako sú prichádzajúce hovory či notifikácie z Uberu. Najnovšie sa však do tejto oblasti obrazovky presunie aj Siri. Aspoň to tvrdí zdroj, ktorý v minulosti prezradil niekoľko informácií o pripravovanom Dynamic Island, a tiež uverejnil niekoľko informácií o iOS 17. Tento užívateľ dnes vraví, že keď sa Siri presunie do vrchnej časti obrazovky, Apple tým vyrieši jeden z nedostatkov, ktorý ho “trápi” – že Siri môže prekrývať zbytočne veľa obsahu na obrazovke.

Treba však dodať, že všetko je zatiaľ len v štádiu rozhodovania sa. Apple chce však určite čo najviac notifikácií a druhov notifikácií presunúť do Dynamic Islandu, a aj keby napokon k presunu Siri nedošlo, stále môžeme očakávať, že Dynamic Island, ako ho Apple nazýva, bude mať oveľa širšie a praktickejšie využitie, než dnes.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.