iOS 17 prinesie novinky v oblasti vyhľadávania, vylepší Dynamic Island a iné funkcie

iOS 17 Logo
iOS 17 mal byť pôvodne aktualizáciou, ktorá sa zameria na opravy chýba a vylepšenia stability u vecí, ktoré debutovali v iOS 16. Napriek tomu však došlo k zmene smerovania a update prinesie početné novinky.

Podľa anonyma, ktorý sa už v minulosti podelil s portálom MacRumors o skutočné veci, poodhalil informácie z chystaného updatu iOS 17, ktorý uvidíme na WWDC. Anonym vraví, že iOS 17 ponúkne drasticky vylepšené vyhľadávanie. Spotlight dnes už neumožňuje vyhľadávať len veci v zariadení, ale vie poslúžiť aj na rýchle odpovedanie na otázky, ktoré užívateľ potrebuje. Napríklad vypočítať jednoduchú matematiku alebo konvertovať jednotky a meny.

Vyhľadávanie by malo byť ešte lepšie. Vzhľadom na iniciatívy firiem ako Microsoft a Google je však otázne, či sa aj Apple pokúsi vstúpiť do sveta komplexnejšej textovej AI, akú dnes reprezentuje najmä ChatGPT.

Zmenou si prejde aj Dynamic Island. Súvisí to aj s tým, že Apple plánuje tento dizajnový prvok priniesť aj na modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Momentálne slúži tento prvok na zobrazovanie diód, ktoré upozorňujú na aktívnu kameru a/alebo mikrofón, ako aj na zobrazovanie niektorých notifikácií, ako je nízky stav batérie, prichádzajúce hovory alebo zobrazovanie menších upozornení, napríklad z Uberu.

Apple by mal takisto v iOS 17 priniesť nové možnosti prístupnosti. Pravdepodobne pôjde o veci, ktoré boli objavené ešte v beta verzii systému iOS 16.2. Systém totiž ukrýval režim osobnej prístupnosti, ponúkajúci rozsiahle možnosti úpravy UI. Užívatelia si tak mohli nastaviť omnoho väčšie ikonky, zmeniť zamknutú obrazovku, pridať dedikované veľké tlačidlo “Späť” na návrat na domovskú obrazovku, vypnúť Dock, či dokonca vymeniť klasickú domovskú obrazovku za zoznam aplikácií, aký nájdeme na Apple Watch.

iOS 16.2 Beta Custom Accessibility Mode
Zdroj: 9to5mac

iOS 17 by mal takisto priniesť nové možnosti nastavenia pre upozornenia, Always-On displej a režim Sústredenia, vylepšenia Car Key funkcionality v aplikácii Peňaženka, vylepšenia pre aplikácie Fotoaparát a Zdravie, početné novinky v ARKit zohraní, a hovorí sa aj o možnosti interaktívnych widgetov.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.