iPhone 16 sa dočká návratu k staršiemu dizajnu kamier

Fotoaparáty sú jednými z hlavných noviniek každého nového iPhonu a iPhone 16 nebude výnimkou. Hoci ešte nebol ohlásený ani tohtoročný model, na internete sa už objavujú prvé detaily o tom, aké novinky vo svete kamier ponúkne iPhone 16.

Už o niečo skôr sme sa dočkali detailov o tom, aké novinky si Apple chystá pre iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. V podstate by sa dalo povedať, že zariadenia budú akousi vylepšenou verziou nadchádzajúcej generácie, podobne ako kedysi to boli modely “S”. Lenže v prípade základných modelov iPhone 16 a iPhone 16 Plus môžeme očakávať, že dôjde k ich redesignu po vzore staršieho modelu.

Presnejšie, po vzore iPhone 12. Ten mal totiž kamery rozložené vertikálne tak, ako to mali pred ním aj iPhone 11 a iPhone X. Až s príchodom “13”-tky Apple zmenil rozloženie kamier na diagonálne a tento dizajn môžeme očakávať aj u tohtoročných verzií 15 a 15 Plus. Tvrdí to leaker Unknownz21. Dodáva, že práve vďaka tejto zmene bude iPhone 16 okamžite rozoznateľný od iPhone 15. Dodáva však, že spoločnosť sa pohráva aj s iným, bližšie neurčeným dizajnom.

Čo sa však týka dizajnu ako takého, iPhone 16 a iPhone 15 by už mali disponovať novinkami, ktoré tieto telefóny viac odlíšia od predošlých modelov. Menovite je to príchod Dynamic Island výrezu na obrazovke namiesto klasickej “ofinky”, ako aj prítomnosť USB-C portu. Apple ním nahrádza Lightning kvôli nariadeniu Európskej únie, spoločnosť však plánovala obmedziť jeho rýchlosť na základných modeloch. Mal totiž disponovať technológiou USB 2.0, kým Pro modely by ponúkali Thunderbolt pripojenie. Toto sa však EÚ nepáči a predbežne varovala Apple, že takéto protizákaznícke správanie môže vyústiť v zákaz predaja.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.