Final Cut aj Logic Pro pre iPad sú tu

Apple vydal verziu svojich aplikácií určenú pre tablety. Nástroje určené pre úpravu videa či tvorbu hudby boli prispôsobené používateľskému prostrediu iPadu s dôrazom na výkon a primárne dotykové ovládanie. Aké sú v detailoch?

Final Cut Pro

Aplikácia prináša paletu výkonných nástrojov pre záznam, úpravu a finalizáciu videí a ich následné zdieľanie z vášho iPadu. Nové jog wheel umožňuje nový spôsob ako ovládate celý proces. Či už ide o navigáciu v rámci časovej osi, presun klipov alebo ďalšie.

Funkcia Live Drawing ťaží z potenciálu Apple Pencil – nad videom tak môžete kresliť či písať. Ak vlastníte iPad s čipom M2, budete mať k dispozícii aj funkciu náhľadu pri podržaní ceruzky nad povrchom tabletu. Video môžete nielen editovať ale aj zaznamenávať – na spomínanom iPade M2 aj v  ProRes rozlíšení.

Softvér ponúka takisto funkcie Fast Cut, ktoré využívajú strojové učenie. K dispozícii máte rozsiahlu knižnicu grafických prvkov, efektov či zvuko, ktorými môžete podporiť váš projekt.

Final Cut Pro je dostupný na App Store za cenu 4,99€ mesačne alebo 49€ ročne. Vyskúšať si ho môžete na mesiac zadarmo.

Logic Pro

Verzia pre iPad v sebe prináša nástroje určené na písanie skladieb, tvorbu beatov, nahrávanie a následnú úpravu či mix. Vďaka funkcii Multi-Touch môžete hrať na softvérových nástrojoch, ale aj prirodzene interagovať s ovládacími prvkami a projektom. Plug-in Tiles ponúkajú základné ovládanie na dosah vašich prstov.

Ak váš iPad využívate aj s Apple Pencil, môžete sa tešiť na presné a detailné úpravy skladieb pomocou stylusu. Novinkou je vyhľadávač zvukov, ktorý vďaka dynamickému filtrovaniu zjednodušuje hľadanie správneho nástroja, zvuku ale aj presetov, samplov a slučiek. K dispozícii je viac ako stovka profesionálnych nástrojov a plug-in efektov. Využiť môžete aj externé plug-iny vďaka Audio Unit Extensions.

Pri práci so zvukom vám budú asistovať nástroje ako Beat Breaker, ktorý umožňuje tvarovanie zvuku pomocou dotykových gest či Sample Alchemy. Tento plug-in slúži na úpravu samplovaného nástroja – takisto iba ťuknutím vášho prsta.

Vo fáze mixovania je k dispozícii plnohodnotný nástroj, ktorý umožňuje finalizáciu priamo na iPade.

Logic Pro nájdete na App Store za 4,99€ mesačne alebo 49€ ročne. Pred kúpou môžete využiť jeden mesiac bezplatného trialu.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.