iPhone 15 dostane update, ktorý vyrieši problémy majiteľov BMW

Užívatelia iPhone 15 jazdiaci v moderných modeloch BMW neboli nadšení po tom, ako zistili, že tieto telefóny majú vážny problém s bezdrôtovým nabíjaním v daných vozidlách.

Po pripojení nových telefónov k bezdrôtovému nabíjaniu vo vozoch totiž došlo k znefunkčneniu NFC čipu, ktorý poháňa funkcie Apple Pay či CarKey.

Spoločnosť Apple o tomto probléme zatiaľ verejne nehovorí, interne však už zamestnancom autorizovaných servisov poskytla bližšie informácie. Tvrdí, že malé množstvo bezdrôtových nabíjačiek v automobiloch BMW a v Toyote Supra (postavenej na BMW Z4) majú na svedomí dočasné znefunkčnenie NFC na modeloch iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Problém je podľa Applu možné vyriešiť softvérovou aktualizáciou. Vzhľadom na to, že informácia bola rozposlaná servisom až po vydaní updatu iOS 17.1, je teda zrejmé, že k vydaniu opravy dôjde v neskoršej aktualizácii. Vzhľadom na vážnosť problému sa dá predpokladať, že o jeho oprave spoločnosť informuje priamo v podrobnostiach nadchádzajúcej aktualizácie. Tá by mala vyjsť ešte tento rok.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.