Dropbox končí s podporou externých diskov pre macOS

Ak využívate úložiskovú platformu na Macu, možno ste už takisto s ňou mali problémy. Na riešení sa pracuje, má to však háčik.

Apple s vydaním macOS Monterey 12.3 odstránil staré rozšírenie a nahradil ho novým API. Práve chystaný update Dropboxu pre Mac má implementovať toto nové rozhranie, čím by problémy s apkou mali prestať. S aktualizáciou sa však spája jedna zlá správa. Nová aplikácia nebude umožňovať ukladanie súborov do zložky Dropboxu, ktorú máte umiestnenú na externom disku. V čom je teda problém?

Nové API spôsobuje, že obsah z cloudových aplikácií na vašom Macu je presunutý do zložky ~/Library/CloudStorage kvôli ochrane súkromia. To samozrejme vyvolalo negatívne reakcie používateľov Dropboxu, ktorý kontaktovali jeho podporu. Odpoveď bola stručná – spoločnosť podľa ich vyjadrenia nedokáže so situáciou nič robiť, keďže ide obmedzenie zo strany macOS.

Update Drobpoxu s podporou pre macOS 12.5 a novší má vyjsť v najbližších mesiacoch. To však nič nemení na tom, že pre používateľov, ktorí využívajú spolu so službou aj externé úložisko, môžu na tento spôsob archivácie svojich dát zabudnúť a hľadať alternatívu.

Viac podrobností o zmenách Dropboxu pre Mac nájdete na tejto stránke.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.