Bloomberg: Apple tento rok takmer predstavil 14″ iPad, napokon ho zrušil

Spoločnosť Apple mohla tento rok predstaviť ešte jedno zaujímavé zariadenie. Po boku 15″ MacBooku Air a Apple Reality Pro sme sa mohli dočkať aj 14-palcového iPadu.

Novinár Mark Gurman z portálu Bloomberg vraví, že Apple tento rok takmer predstavil 14″ iPad. Napokon sa však vraj rozhodol od projektu ustúpiť a zrušil ho skôr, ako došlo k predstaveniu. Navyše je otázne, či vôbec niekedy k predstaveniu 14-palcového tabletu dôjde. Zariadenie sa malo dostať do konceptuálnej fázy ešte v roku 2021, odvtedy sa však projekt trápil s problémami s displejom. Apple mal totiž záujem o využitie OLED displeja, čo by ale výrazne predražilo ako výrobnú, tak predajnú cenu zariadenia.

Už tak môžeme očakávať vyššie ceny iPadov Pro, ktoré by mali vyjsť v prvej polovici roka 2024. Oba modely pritom ponúknu väčšie rozmery s 11.1″ a 13″ OLED panelmi. O tomto zariadení sa však začalo hovoriť už počas roka 2023, kým o 14- alebo dokonca väčších modeloch sa začalo hovoriť už o niečo skôr. Pokiaľ sa teda zameriame čisto na toto zariadenie, v januári 2022 sa na internete objavila informácia, že viacero výrobcov vrátane LG a BOE začalo pripravovať výrobné linky na výrobu väčších, približne 15″ OLED displejov pre iPad.

K téme sa neskôr vyjadrili ďalšie mená zo sveta Applu. Leaker Majin Bu zverejnil informáciu, že zariadenie má ponúknuť 14.1″ displej a M2 displej. Následne analytik Ross Young dodal, že pri tablete sa využije mini-LED displej bez ProMotion technológie. Neskôr vyhlásil, že Apple zrejme napokon využije LCD panely, ktoré nájdeme aj v iPade mini a iPade Air. V októbri 2022 portál The Information zverejnil správu, že spoločnosť Apple chystá ešte väčšie zariadenie s uhlopriečkou 16″. Aj k tomuto zariadeniu sa vyjadril Ross Young, avšak so slovami, že Apple toto zariadenie zrušil v prospech menšieho, 14.1″ modelu.

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.