Apple Mapy v iOS 16 ponúknu trasy s viacerými zastávkami či ďalšie funkcie

Update navigácie natívnej pre Apple zariadenia má konečne dostať jednu z najviac očakávaných funkcií.

Používatelia si možnosť navigácie s niekoľkými bodmi na trase pýtali od vývojárov už dlho. Trasu bude možné naplánovať aj na Macu a následne ju synchronizovať s iPhonom. 

Okrem toho ponúknu Mapy v novom iOS aj prehľad poplatkov za prepravu či možnosť pridať si cestovné preukážky do Peňaženky. Mapy vás následne upozornia na prípadný nízky zostatok na karte s možnosťou dobitia priamo v apke. Novinkou má byť aj VoiceOver, ktorý používateľa zvukom a haptickou odozvou upozorní počas pešej navigácie.

Apple takisto počas júnovej WWDC 2022 oznámil, že Mapy budú dostupné v mnohých ďalších krajinách medzi nimi aj Francúzsko, Belgicko, Holandsko, Švajčiarsko, Luxembursko, Lichtenštajnsko, Monako či Nový Zéland a ďalšie. Detailné verzie máp s turistickými lokalitami pribudnú pre viaceré mestá v USA a Kanade.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.