Vyšli nové public bety pre viacero OS

Apple vydal nové testovacie verzie iOS a iPadOS 14.5 ako aj watchOS 7.4.

iOS a iPadOS 14.5 

Nová, v poradi druhá beta prináša možnosť odomykať iPhone pomocou Apple Watch, čo je užitočné v aktuálnej situácii, kedy máme často na tvári rúško a Face ID tak nefunguje ako za bežných podmienok. Pre využívanie novej funkcie je zároveň potrebné mať na svojich hodinkách watchOS 7.4.

Verzia 14.5 prináša globálnu podporu pre dual-SIM 5G, či kompatibilitu s hernými ovládačmi XBox Series X a PlayStation 5 DualSense. Nová je aj funkcia pre Mapy, ktorá podobne ako Waze čerpá info od komunity.

Nový iOS a iPadOS umožňuje takisto zvoliť si predvolenú streamovaciu hudobnú službu, ktorá bude využívaná aj pri aktívnej Siri. Ak teda radšej používate napríklad Spotify než natívne Apple Music, môžete si to takto nastaviť.

watchOS 7.4

Okrem vyššie spomínaného updatu pre iPhony a iPady vyšla aj nová testovacia verzia watchOS, ktorá takisto prináša odomykanie iPhonu pomocou Apple Watch.

Ako si túto novinku nastaviť, si môžete prečítať v našom samostatnom článku.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?