Návod: odomykanie iPhonu pomocou Apple Watch v iOS 14.5

Aktualizácia, ktorá je aktuálne vonku vo forme prvej public bety, prináša aj takúto novinku. Takto si ju nastavíte.

Odomknutie zo zápästia

Update iOS 14.5 a watchOS 7.4 prehlbuje prepojenie medzi oboma zariadeniami. Prvýkrát je možné hodinky od Apple využiť pri odomykaní jeho smartfónu ako alternatívu k Face ID či vyťukávaniu kódu. To sa aktuálne pri častom nosení rúška hodí.

Pre fungovanie potrebujete mať na oboch produktoch nainštalovanú najnovšiu betaverziu príslušného operačného systému.

Ako odomykať iPhone pomocou Apple Watch

Novú možnosť sprístupníte v Nastaveniach na vašom iPhone v sekcii Face ID & Passcode. Po aktivácii budú vaše Apple Watch môcť overovať váš smartfón. Je pre to potrebné splniť nasledovné podmienky:

 • Face ID musí rozpoznať rúško.
 • Apple Watch sa musia nachádzať v dosahu / na zápästí a musia byť odomknuté.
 • Apple Watch musia mať povolený prístupový kód a detekciu zápästia.

Následne bude možné odomykať iPhone pomocou hodiniek. Po odomknutí dostanete na Apple Watch haptickú notifikáciu. Takisto to funguje aj opačne – iPhone môžete aj rýcho zamknúť stlačením tlačidla Lock iPhone v rámci notifikácie.

O funkcii

Narozdiel od obdobného prepojenia Apple Watch a Mac počítačov však nové overovanie slúži iba na odomknutie iPhonu. Realizovať takto platby cez Apple Pay alebo či vypĺňanie údajov nie je možné. Tieto a podobné úkony je potrebné overovať zadaním prístupového kódu.

Funkcionalita zjavne funguje tak, že iPhone skenuje tvár pre s cieľom zistiť prítomnosť rúška a následne využije prípadnú blízkosť Apple Watch pre odomknutie. Po detekcii rúška na tvári (či už vašej alebo niekoho iného) dôjde v prípade, že sa Apple Watch nachádzajú v dosahu, k odomknutiu smartfónu.

Dôležitým bezpečnostným prvkom je preto spomínaná možnosť opätovného uzamknutia priamo v rámci notifikácie o odomknutí iPhonu.

Autentifikácia pomocou hodiniek má svoje výhody i nevýhody, no ide o zaujímavú možnosť, ktorá v aktuálnej situácii môže byť užitočná.

Aký máte názor na novú možnosť vy? Vyskúšate ju v novom iOS?

zdroj: 9to5Mac

komentárov
 1. Bohuzial to znamena, ze vdaka zapnutiu tejto funkcie, sa iPhone odomkne na akejkolvek tvari s ruskom, ak su v blizkosti hodinky. Skusal som to na niekolkych ludoch s prakticky vsetkym sa telefon odomkol.

  Moze sa vam teda stat, ze sedite vedla kolegu v praci, on zodvihne vas telefon a ma k nemu plny pristup, preroze vy mate na ruke hodinky. Viete sice rychlo stlacit zamknutie, ale to moze byt niekedy neskoro.

  2
  0
 2. Mam nainstalovanu betu 14.5, vidim tam moznost zapnut tuto moznost oberovania, ale ke neaktivna a neda sa zapnut. Viete mi poradit v com moze byt problem?

  0
  0
 3. Mne to vobec nefunguje keď mam respirator, ukaže že mam dať watch blizsie, ale aj tak nič, len nabehne aby som zadal Kód..hmm

  0
  0
 4. Mne to funguje po každej aktualizácii vždy do prvého odomknutia tvare potom mi to už zasa nefunguje na hodinkách preklikáva že odomknutie a hneď to zmizne … a to mám verziu 14.6 a hodinky 7.5

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť