iPhone 13 dostane pravdepodobne aj model mini

Napriek slabým predajom najmenšieho z aktuálnej generácie iPhonov sa podlľa analytikov dočkáme kompaktného modelu aj tento rok.

Začiatkom roka sa objavil report, ktorý na budúcnosť iPhonu mini vrhol tieň pochybnosti. Predpoveď vychádzala z predajov najmenšieho modelu, ktoré predstavovali iba 6% z celkových čísel.

Neskôr pribudla správa, že Apple upravil výrobné kapacity a znížil produkciu iPhonu 12 mini o dva milióny kusov, aby dostal väčšiu prioritu žiadanejší iPhone 12 Pro.

Nízky dopyt mal viacero teoretických príčin. Najmenší z iPhonov 12 bol cielený na americký a európsky trh, no pre pandémiu predaje v týchto lokalitách klesli a to sa odrazilo aj na výsledkoch iPhonu 12 mini. Ďalším možným dôvodom má byť fakt, že ľudia trávili počas lockdownu väčšinu času doma a tak im viac vyhovovala väčšia obrazovka smartfónu pri sledovaní multimediálneho obsahu. Najväčší benefit novinky – malé rozmery oproti ostatným modelom – ostali takisto v domácich podmienkach nedocenené.

Nevýhodou pre malý iPhone môže byť aj stála dostupnosť lacnejších modelov ako iPhone SE (od 479 €), iPhone XR (od 579 €) či iPhone 11 (od 679 €). iPhone 12 mini stojí od 799 €.

S ohľadom na tieto premenné sa iba nedávno objavil report od JPMorgan Chase, ktorý informoval o možnom vyškrtnutí iPhonu mini z ponuky tohtoročných modelov. Je však zároveň na mieste očakávať, že Apple sa hneď tak nového modelu nevzdá a v ponuke 13. generácie si svoje miesto nájde.

Túto prognózu potvrdzuje aj viacero predchádzajúcich správ k očakávanemu iPhonu 13. Všetky zhodne spomínali štvoricu nových modelov v troch veľkostiach – rovnaké zloženie ako pri minuloročnom iPhone.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.