iPhone 13 dostane pravdepodobne aj model mini

Napriek slabým predajom najmenšieho z aktuálnej generácie iPhonov sa podlľa analytikov dočkáme kompaktného modelu aj tento rok.

Začiatkom roka sa objavil report, ktorý na budúcnosť iPhonu mini vrhol tieň pochybnosti. Predpoveď vychádzala z predajov najmenšieho modelu, ktoré predstavovali iba 6% z celkových čísel.

Neskôr pribudla správa, že Apple upravil výrobné kapacity a znížil produkciu iPhonu 12 mini o dva milióny kusov, aby dostal väčšiu prioritu žiadanejší iPhone 12 Pro.

Nízky dopyt mal viacero teoretických príčin. Najmenší z iPhonov 12 bol cielený na americký a európsky trh, no pre pandémiu predaje v týchto lokalitách klesli a to sa odrazilo aj na výsledkoch iPhonu 12 mini. Ďalším možným dôvodom má byť fakt, že ľudia trávili počas lockdownu väčšinu času doma a tak im viac vyhovovala väčšia obrazovka smartfónu pri sledovaní multimediálneho obsahu. Najväčší benefit novinky – malé rozmery oproti ostatným modelom – ostali takisto v domácich podmienkach nedocenené.

Nevýhodou pre malý iPhone môže byť aj stála dostupnosť lacnejších modelov ako iPhone SE (od 479 €), iPhone XR (od 579 €) či iPhone 11 (od 679 €). iPhone 12 mini stojí od 799 €.

S ohľadom na tieto premenné sa iba nedávno objavil report od JPMorgan Chase, ktorý informoval o možnom vyškrtnutí iPhonu mini z ponuky tohtoročných modelov. Je však zároveň na mieste očakávať, že Apple sa hneď tak nového modelu nevzdá a v ponuke 13. generácie si svoje miesto nájde.

Túto prognózu potvrdzuje aj viacero predchádzajúcich správ k očakávanemu iPhonu 13. Všetky zhodne spomínali štvoricu nových modelov v troch veľkostiach – rovnaké zloženie ako pri minuloročnom iPhone.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.