Predaje Macu vzrástli o 70%, iPadu sa darilo ešte lepšie

Uplynulý rok, keď sa veľká časť ľudí ocitla na home office, sa odrazil aj v rekordných číslach predajov Apple.

Segment Mac počítačov si pripísal príjmy vyše 9 miliárd dolárov – oproti 5,4 miliardám z rovnakého obdobia pred rokom. V prípade iPadov šlo o sumu 7,8 miliardy dolárov, čo predstavuje 79% medziročný nárast. Tabletová kategória is v druhom kvartáli pripísala rekord takmer za celé desaťročie.

Zaujímavosťou je, že podľa finančného riaditeľa Apple, Lucu Maestriho, putovala viac ako polovica Macov a iPadov do rúk zákazníkov, ktorí predtým starší produkt tejto kategórie nevlastnili.

Stúpajúci trend predajov môže pokračovať aj v nadchádzajúcom období – aj vďaka novému iPadu Pro a iMacu s M1 procesormi.

zdroj: Apple

komentáre
 1. Ani sa necudujem. Fasoval som z firmy Lenovo s Windowsom, na kt. som dal Ubuntu. Ale ani s jednym OS sa nepracovalo tak ako s MacOS.

  0
  0
  1. Windows uz tiez nechcem ani vidiet .. na pracovnom NB restartujem nieco kazdu chvilku lebo korporatny update. Na domacom Macu restartujem len ked ja chcem .. no pozname to vsetci a ked ma clovek dva stroje vedla seba, tak akurat nervy chyta na tom otravnom Windowse.

   2
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť