Nový iOS 14.5 umožňuje nastaviť si Spotify ako predvolený prehrávač

Čerstvá beta operačného systému pre iPhone ponúka aj túto možnosť, ktorá nebola tak prominentne spomínaná v sumáre noviniek.

Ak si chcete nastaviť iný hudobný prehrávač ako natívnu aplikáciu od Apple, máte konečne možnosť. Funkcia bola v minulosti dostupná pre HomePod a následne bola horúcim kandidátom spomedzi požadovaných vylepšení aj pre iOS.

V novej verzii s poradovým číslom 14.5 môžu používatelia požiadať Siri o prehrávanie audia, na čo hlasový asistent zareaguje protiotázkou o tom, ktorú službu má zariadenie zvoliť. Podľa vášho výberu sa bude riadiť aj v budúcnosti.

Používatelia, ktorí už iOS 14.5 v prvej verejne bete testujú, však hlásia aj určité nedostatky. Občas si Siri nepamätá predvoľbu či zvolí namiesto preferovanej aplikácie inú. Časom však možno očakávať vyladenie chýb a následne by mohlo ísť o funkciu, ktorá poteší mnohých majiteľov Apple smartfónu, ktorí si chcú nastaviť vlastný prehrávač.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.