Nový iOS 14.5 umožňuje nastaviť si Spotify ako predvolený prehrávač

Čerstvá beta operačného systému pre iPhone ponúka aj túto možnosť, ktorá nebola tak prominentne spomínaná v sumáre noviniek.

Ak si chcete nastaviť iný hudobný prehrávač ako natívnu aplikáciu od Apple, máte konečne možnosť. Funkcia bola v minulosti dostupná pre HomePod a následne bola horúcim kandidátom spomedzi požadovaných vylepšení aj pre iOS.

V novej verzii s poradovým číslom 14.5 môžu používatelia požiadať Siri o prehrávanie audia, na čo hlasový asistent zareaguje protiotázkou o tom, ktorú službu má zariadenie zvoliť. Podľa vášho výberu sa bude riadiť aj v budúcnosti.

Používatelia, ktorí už iOS 14.5 v prvej verejne bete testujú, však hlásia aj určité nedostatky. Občas si Siri nepamätá predvoľbu či zvolí namiesto preferovanej aplikácie inú. Časom však možno očakávať vyladenie chýb a následne by mohlo ísť o funkciu, ktorá poteší mnohých majiteľov Apple smartfónu, ktorí si chcú nastaviť vlastný prehrávač.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.