Rokovania o Apple Car s Hyundaiom a Kiou majú pauzu

Apple podľa najnovších informácií prerušil jednania o spolupráci na vývoji svojho vozidla s juhokórejskými automobilkami. Údajne teraz hľadá dodávateľov v trochu iných vodách.

Kalifornská spoločnosť pdľa viacerých zdrojov komunikovala s viacerými japonskými výrobcami, ktorí by sa mohli podieľať na výrobe a dodávaní komponentov. Objavili sa mená ako Honda, Mazda, ale aj Nissan či Mitsubishi. Všetky spomínané odmietli vec komentovať, s výnimkou Mitsubishi, ktoré uviedlo, že nebolo zo strany Apple kontaktované.

Situácia sa zdá byť vcelku neprehľadná, keďže sa v pomerne krátkom slede objavujú nové a protichodné informácie. Ešte minulý týždeň CNBC informoval o blížiacom sa podpise kontraktu s Kiou. Neskôr pribudli správy o nerozhodnosti Hyundaiu, pod ktorý Kia spadá, ohľadom spolupráce s Apple, čo zjavne Cupertino dvakrát nepotešilo.

Aj to môže mať za následok to, že Apple teraz zvažuje spoluprácu s inými automobilkami a za rokovací stôl si už s Hyundaiom nesadne. Na druhej strane počet automobiilových značiek, ktoré by mali na to podieľať sa na projekte Apple Car nie je príliš veľký.

Ak by predsa len prišlo k ďalšiemu posunu v rokovaniach, ktoré sa medzi Hyundai a Apple začali ešte minulý rok, je možné, že výroba sa bude realizovať v závode značky Kia v Georgii.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.