Netflix mieri na trh s novinkou

Nie len filmy, dokonca aj z vlastnej tvorby či seriály. Netflix plánuje vytvoriť konkurenciu Applu a jeho službe Apple Arcade. Ako presne to chce Netflix spraviť zatiaľ nie je známe.

Internetová služba Netflix pred pár dňami potvrdila, že má v pláne rozšíriť svoju ponuku filmov a televíznych seriálov aj o hry. V správe o príjmoch za druhý štvrťrok (zdroj: CNET) sa Netflix vyjadril, že hry “sú novou kategóriou obsahu”, tak ako pri filmovom obsahu z ich vlastnej réžie.

Netflix sa so svojím novým herným obsahom plánuje zamerať na mobilné hry a to tým štýlom, že hry si bude môcť zahrať zdarma každý predplatiteľ. Netflix podotkol, že sa chce naučiť o tom, ako si predplatitelia “cenia hry”.

Hry vnímame ako novú kategóriu obsahu, ktorá je podobná nášmu rozšíreniu obsahu o filmy z vlastnej réžie. Hry budú súčasťou predplatné bez akýchkoľvek ďalších poplatkov, podobne ako pri filmoch a sériách. Na začiatok sa budeme sústrediť hry pre mobilné zariadenia. Sme ako kedykoľvek predtým nadšení z ponuky našich filmov a televíznych seriálov a očakávame zvyšovanie investícií a zrýchľovanie rastu vo všetkých našich existujúcich kategóriách obsahu, ale keďže sa už desaťročie držíme tvorby vlastného programovania, myslíme si, že je správny čas naučiť sa viac o tom, ako si naši predplatitelia vážia hry.

Keď sa Netflix plne ponorí do poskytovania mobilných hier vo svojej službe, stane sa tak priamym konkurentom služby Apple Arcade, ktorej predplatné stojí 4,99€/ mesiac a umožňuje hráčom prístup k stovke hrám (bez reklamy) na iPhone, iPade, Macu a Apple TV.

Záujem Netflixu o mobilný herný priemysel nie je “horúcou” novinkou. Už tento rok o tom informoval The Information a túto správu pred týždňom potvrdil Bloomberg. Netflix dokonca pred nedávnom najal bývalého zamestnanca spoločnosti Electronic Arts, Mikea Verdu ako prezidenta herného vývoja novej, hernej  divízie Netflixu.

Zatiaľ nie je vôbec známe, kedy plánuje Netflix spustiť svoju novú službu s mobilnými hrami či akým spôsobom bude hry distribuovať, nakoľko samotný Apple neumožňuje v svojich zariadeniach obchody s aplikáciami tretích strán. Netflix tak bude musieť hľadať riešenie ako je vydávanie hier po jednom či riešenie prostredníctvom prehliadača.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť