Apple vydal beta firmvér pre AirPods Pro

Nový beta firmvér pre AirPods Pro je k dispozícií ☺️

Nový firmvér pre AirPods Pro je odteraz dostupný pre členov Apple Developer Program (ADP) ako beta verzia.

Nový firmware pre AirPods Pro obsahuje priestorové audio pre FaceTime, spolu s redukciou okolitého hluku. Nastaviteľný transparentný posluch spolu s funkciou “Conversation boost” (zvýraznenie konverzácie) sa mali objaviť už v tejto beta verzii, no vyzerá to, že Apple ich pridá do neskorších verzií AirPods Pro firmvéru.

Apple v tomto roku oznámil, že beta verzia firmvéru AirPods Pro bude dostupná beta testerov, aby mohol Apple prípadne softvérové chyby či zmeny, ktoré by vznikli pri novo pridaných funkciách AirPods Pro počas testovania opraviť pred verejným vydaním.

Beta firmvér AirPodov Pro je možné stiahnuť v sekcii “More Downloads” na webových stránkach Apple Developer. Užívateľ, ktorý si chce nový firmvér vyskúšať, musí disponovať iPhonom s nainštalovaným iOS 15 beta softvérom, Mac s funkčnou aplikáciou XCode 13 beta a plne nabité AirPods Pro.

(zdroj obrázku: MacRumors)

Inštalácia beta firmvéru ale nie je taká jednoduchá ako sa zdá. Vyžaduje konfiguračný profil AirPods Pro, nainštalovaný na iPhone, ďalej, aby boli AirPods Pro pripojené k iPhonu a ten bol pripojený k Macu so spustenou aplikáciou XCode 13 beta, zapnuté beta firmvér nastavenia v iPhone, zapnuté automatické aktualizácie beta firmvéru na AirPodoch Pro. A ešte k tomu je potrebné sledovať inštrukcie. Apple podotýka, že užívatelia by mali byť trpezliví, nakoľko získanie a nainštalovanie takéhoto beta firmvéru môže zabrať až 24 hodín.

Musíme varovať užívateľov, ktorí premýšľajú nad inštaláciou beta firmvéru. Po úspešnej inštalácií beta firmvéru neexistuje spôsob, ako sa vrátiť k verejne vydanému firmvéru. Jediná možnosť je čakať, kým príde nová, verejné aktualizácia.

zdroj: MacRumors

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.