Microsoft chce zjednotiť Outlook pre Mac aj Windows

Iba niekoľko mesiacov po oznámenom redizajne mailovej aplikácie mení spoločnosť znovu svoje plány.

Podľa čerstvých informácií chce Microsoft vytvoriť novú verziu svojho mailového klienta založenú na webovej aplikácii Outlook. Projekt s pracovným názvom Monarch má priniesť univerzálne riešenie, funkčné pre platformu Windows, Mac a v neposlednom rade aj web.

V systéme Windows 10 má navyše nový klient nahradiť natívne programy MailKalendár a takisto zjednotiť kompletnú ponuku Outlook aplikácií.

Webová verzia Outlooku má byť údajne predlohou nového riešenia a je teda najlepším miestom, ak si chce človek urobiť lepšiu predstavu o budúcej podobe mailového klienta od Microsoftu. Samozrejme v detailoch sa budú zrejme verzie pre jednotlivé operačné systémy líšiť budú (napr. integrácie offline úložiska či notifikácie), no cieľom je čo najviac ich zjednotiť.

Microsoft údajne plánuje prísť s prvými náhľadmi nového Outlooku koncom roka.

zdroj: Windows Central

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.