V App Store sme minulý rok minuli 72 miliárd dolárov

Oproti roku 2019 tak ide o 30% nárast v tržbách za aplikácie. Vyplýva to z analýzy Sensor Tower.

Okrem hier boli horúcou kategóriou aj aplikácie zamerané na zábavu. Zisk z nich vzrástol medziročne o 29,3% na 5,3 miliardy dolárov. Číslom jeden sa stal TikTok s príjmami 1,2 miliardy. Oproti roku 2019 apka zaznamenala 600% rast!

A ako sa darilo samotným hrám? iOS tituly v roku 2020 zarobili 47,6 miliardy dolárov a ich tržby narástli o štvrtinu. Celkovo predstavujú príjmy z hier 66%.

Analytici Sensor Tower na záver uviedli, že rok 2020 priniesol v segmente mobilných zariadení neporovnateľný rast, keď sa v dôsledku pandémie menili návyky a potreby používateľov. Možné je podľa nich aj to, že ide o predzvesť trvalých zmien v spotrebiteľskom správaní.

zdroj: Sensor Tower

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.