V App Store sme minulý rok minuli 72 miliárd dolárov

Oproti roku 2019 tak ide o 30% nárast v tržbách za aplikácie. Vyplýva to z analýzy Sensor Tower.

Okrem hier boli horúcou kategóriou aj aplikácie zamerané na zábavu. Zisk z nich vzrástol medziročne o 29,3% na 5,3 miliardy dolárov. Číslom jeden sa stal TikTok s príjmami 1,2 miliardy. Oproti roku 2019 apka zaznamenala 600% rast!

A ako sa darilo samotným hrám? iOS tituly v roku 2020 zarobili 47,6 miliardy dolárov a ich tržby narástli o štvrtinu. Celkovo predstavujú príjmy z hier 66%.

Analytici Sensor Tower na záver uviedli, že rok 2020 priniesol v segmente mobilných zariadení neporovnateľný rast, keď sa v dôsledku pandémie menili návyky a potreby používateľov. Možné je podľa nich aj to, že ide o predzvesť trvalých zmien v spotrebiteľskom správaní.

zdroj: Sensor Tower

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.