Apple už testuje skladací iPhone, rovno v dvoch prototypoch

Oba podľa čerstvých správ prešli testami odolnosti, ktoré sa uskutočnili v Foxconn závode v čínskom Šen-čene.

Prvým z prototypov je podľa Economic Daily News verzia s dvomi displejmi, o ktorej hovoril Jon Prosser v júni minulého roku. Leaker vtedy informoval, že nový model využíva dvojicu obrazoviek spojenú pántom. Napriek tomuto prvku je však podľa neho vyzerá na pohľad ako jeden súvislý kus. Apple si v minulosti zároveň patentoval zariadenie, ktorý má disponovať dvomi samostatnými displejmi, ktoré možno spojiť práve pántom. Popis patentu znie veľmi podobne ako vyššie uvedený dizajn.

A druhý z prototypov? Ten má byť údajne skladací podobným spôsobom ako je to pri Samsungu Galaxy Z Flip či Moto RAZR od Lenova. Prototyp má podľa reportu UDN obsahovať OLED displej od Samsungu. Apple si už počas minulého roku objednal množstvo vzoriek skladacích displejov od tohto výrobcu.

Skladací Samsung Galaxy Z Flip

Či sa oba spomínané prototypy líšia aj v dizajne pántového mechanizmu zatiaľ nie je jasné. Po dokončení aktuálnej testovacej fázy sa očakáva, že Apple vyberie perspektívnejší z modelov, s ktorým bude pracovať ďalej.

Neočakáva sa však, že by sme sa mali odhalenia “sklápačky” s logom Apple dočkať skôr ako v horizonte dvoch-troch rokov.

Z patentovej dokumentácie Apple

zdroj: Economic Daily News

cover: EverythingApplePro

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.