HiFi audio od Spotify môže byť za rohom

Prémiovú kvalitu zvuku služba oznámila ešte vo februári, teraz sa ikonka HiFi objavila v apke.

HiFi glitch

Platforma pravdepodobne nový zvukový štandard spustí čoskoro, aj ako reakciu na nedávne predstavenie Apple Lossless. Kalifornské jablko tento týždeň oznámilo pridanie bezstratovej kvality pre stream v Apple Music či priestorové audio. Podrobne si o tom môžete prečítať v samostatnom článku.

Blížiaci sa štart Spotify HiFi naznačuje screenshot z aplikácie, o ktorý sa na Reddite podelil používateľ themonarc. Podľa jeho skúsenosti sa v apke krátko objavila spomínaná ikonka, na ktorú sa mu podarilo včas ťuknúť, čím sa dostal k menu pre HiFi prehrávanie.

Na obrazovke, ktorú aplikácia zobrazila boli vysvetlené podrobnosti k HiFi – podpora 16-bit 44,1kHz streamovania prostredníctvom káblových slúchadiel. Prehrávanie zatiaľ nefungovalo, keďže novinka zatiaľ nie je celkom implementovaná. Platforma začala na bezstratovej kvalite hudby pracovať pred viac ako tromi rokmi, kedy ju testovala na malej vzorke používateľov.

           

Konkurencia nespí

Spotify HiFi bolo vtedy v propagačných materiáloch prezentované ako drahší model predplatného oproti štandardnému Premium. Dnes však bude pre spoločnosť trochu problém obhájiť si vyššiu cenu zoči-voči Apple Music, ktorá ponúka bezstratovú kvalitu bez príplatku.

Spotify nie je jediná konkurenčná služba, ktorá na bezstratové audio Apple reaguje prípravou vlastného modelu – HiFi chystá aj Amazon Music, takisto v cene doterajšieho predplatného. Novinka Apple Lossless má byť spustená v júni a bude pre existujúcich predplatiteľov dostupná bezplatne.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.