Foxconn plánuje vo Vietname kúpiť plochu za 270 miliónov dolárov

Server Reuters informoval, že dodávateľská spoločnosť pre Apple, Foxconn získala vo Vietname licenciu na vybudovanie továrne za 270 miliónov dolárov. Podľa informácií by sa malo pravdepodobne jednať o továreň na výrobu MacBookov a iPadov.

Stavbu novej továrne bude zastrešovať spoločnosť Fukang Technology a to v severnej provincii Bac Giang. Odhaduje sa, že po otvorení bude továreň schopná na začiatok vyrobiť 8 miliónov laptopov a tabletov.

Foxconn je jedným z najväčších dodávateľov pre Apple. V novembri minulého roku Apple apeloval na Foxconn aby presunul časť výroby iPadov a MacBookov z Číny do Vietnamu, nakoľko spoločnosť sa snažila rozdeliť dodávateľské reťazce, aby sa nesústredili do Číny. Z tohto faktu vyplýva, že práve do tejto továrne sa presunie vyššie spomenutá výroba MacBookov a iPadov.

Podľa informácií investoval Foxconn do vietnamskej továrne už 1,5 miliardy dolárov a predpokladá sa, že bude musieť ešte investovať zhruba 700 miliónov. Spoločnosť bude musieť taktiež naverbovať okolo 10,000 miestnych pracovníkov. Ďalšie informácie naznačujú, že Foxconn plánuje “naliať” 1,3 miliardy dolárov aj do zariadení v provincii Thanh Hoa.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.