Steve Jobs dostane pomník v National Garden of American Heroes

Spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, ktorý v roku 2011 vo veku 56 rokov podľahol rakovine slinivky brušnej sa objavil na zozname spolu s ďalšími významami osobnosťami, ktorý podpísal už dosluhujúci prezident Donald Trump.

Podľa rozkazu podpísaného v pondelok, bude táto “záhrada” postavená ako symbol úcty americkým legendám minulosti. Jobs bude poctený sochou na pamiatku jeho života a práce. V rozkaze stojí:

“Každý jednotlivec bol vybraný pre stelesnenie amerického ducha odvážnosti a vzdoru, dokonalosti a dobrodružstva, odvahy a dôvery, lojality a lásky. Každý z nich ohromuje svet čírou silou svojho príkladu, a tým nevyhnutne prispieva k ušľachtilej americkej histórii, ktorej najlepšie kapitoly ešte len prídu.”

Ďalšie mená na zozname zahŕňajú známe osobnosti ako Emily Dickinson, Walt Disney, Aretha Franklin, Jesse Owens, Miles Davis, Rosa Parks, Nikola Tesla, John Wayne, Martin Luther King Jr. a niektorí americkí prezdenti.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.